sobota , 7 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

10. Światowe Igrzyska Sportowe na półmetku. 12 medali Polaków

We Wrocławiu trwają zawody The World Games. O złote krążki walczy 3 500 sportowców z ponad 100 krajów.

Za nami siedem dni The World Games, czyli Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które są rozgrywane na terenie całego Wrocławia. Zawodnicy rywalizują w 31 sportach. Polacy po sześciu dniach zmagań wywalczyli do tej pory 12 medali. W klasyfikacji prowadzą Rosjanie z dorobkiem 46 krążków.

Złoto wywalczył m.in. Jędrzej Loska, który pokonał Kolumbijczyka Jairo Alejandro Viviescasa Ortiza w konkurencji ne-waza, w wadze do 62 kilogramów. W trójboju siłowym nie wiele zabrakło, aby Polak stanął na podium, ale za to ustanowił rekord świata w federacji IPF. Krzysztof Wierzbicki podniósł z pomostu i stanął z wyprostowanymi plecami oraz nogami w kolanach, aż 420 kg.

Nienajlepiej wiedzie się naszym szczypiornistom, choć wspierał ich opolanin Sławomir Szmal, to jednak nie wystarczyło, aby uzyskać miejsce w upragnionym finale. Po przegranych Polek z Hiszpankami 0: 2 i Polaków z Brazylią nasze reprezentacje powalczą o miejsca 5-8.

W kolejnych dnia TWG na sportowych wrocławskich arenach zobaczymy m.in. rywalizację w sportach tanecznych, bilardowych, wrotkarskich, kajakowych, żużlowych oraz w łucznictwie i unihokeju.

Zawody rozgrywane w ramach TWG 2017 cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. W sumie sprzedano ponad 152 tysiące wejściówek, co stanowi 76 procent wszystkich dostępnych. Areny The World Games odwiedziło blisko 115 tysięcy osób, a strefę kibica 55 tysięcy fanów.

Ceremonię zamknięcia igrzysk zaplanowano na niedzielę 30 lipca, która odbędzie się na wrocławskim Placu Wolności o godz. 21.00.Wstęp wolny.

Check Also

Więcej pieniędzy na konkursy

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego postanowił o przekazaniu ponad 5 milionów 500 tysięcy złotych na działania …