czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

13 grudnia roku pamiętnego… Przypomną stan wojenny

W niedzielę przypada 34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

W Grodkowie odbędzie się msza święta w miejskim kościele, którą zaplanowano na godz. 11:30. Następnie przed świątynią na placu odbędzie się inscenizacja, która powraca do tego miasta po kilku latach przerwy.

– Głównym punktem przedstawienia historycznego ma być rozproszenie manifestacji Solidarności przez siły ZOMO, ale również zaprezentowanie pojazdów wojskowych, w tym transportera BRDM-2. W samej inscenizacji uczestniczyć będzie około 50 statystów – informuje Cezary Szarugiewicz, członek grupy „Militarni Wrocław”.

Po zakończeniu inscenizacji uformuje się pochód, który przejdzie pod zakład karny, gdzie pod tablicą upamiętniającą grudniowe wydarzenia zostaną złożone kwiaty. Również zapłoną znicze ku czci wszystkich ofiar stanu wojennego i komunizmu w Polsce. Organizatorem obchodów jest wrocławska fundacja historii i techniki militarnej, NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego oraz burmistrz Grodkowa.

 

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …