środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

20 lat partnerstwa

W Beckum odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 20-lecia współpracy z Grodkowem.

Oprócz burmistrza, w imprezie udział wzięło także kilku radnych wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej, a także delegacje pozostałych zaprzyjaźnionych miast czy organizacji pozarządowych.

– Żyliśmy przez wiele lat w jednej Europie blisko siebie, a wydawało się, że dzieli nas ocean. […] Zniknęły granice, zaczęliśmy odkrywać siebie, zawiązywać przyjaźnie, realizować wspólne projekty. Dzisiaj jest dobry moment, aby podziękować osobom, które budowały i realizowały to partnerstwo – powiedział w swoim wystąpieniu burmistrz Marek Antoniewicz, który złożył także podziękowania swojemu poprzednikowi, za kadencji którego prowadzone były rozmowy dotyczące nawiązanego partnerstwa.

Obecni włodarze miast podpisali także porozumienie w sprawie wspólnego dążenia do zatrzymania zmian klimatu i dołączenie do sojuszu Climate Alliance, który zajmuje się mi. In. promocją odnawialnych źródeł energii.

Imprezę uświetnił występ zespołu tanecznego oraz koncert pianisty wykonującego utwory Fryderyka Chopina.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …