wtorek , 21 Maj 2019
Z ostatniej chwili

20-latek wydmuchał 1,5 promila w Grodkowie

Najpierw, jeden z trzech pasażerów próbując uruchomić samochód, pchał fiata. Później okazało się, że jego kierowca jest nietrzeźwy. 20-letni mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania. Wpadł w ręce grodkowskich policjantów i teraz musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Grodkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna w ręce funkcjonariuszy wpadł w poniedziałek tuż po godzinie 1:00 w nocy. Wtedy na drodze wyjazdowej z miasta zauważyli młodego mężczyznę, który pchał fiata cinquecento. Kiedy samochód ruszył wsiadł na miejsce pasażera, a kierowca odjechał.

Zainteresowanie mundurowych jednak wzbudził sposób jazdy kierowcy, który poruszał się całą szerokością jezdni. Podjęta przez funkcjonariuszy kontrola szybko pokazała, że młody kierowca jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. To 20-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna nie miał również uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Brzeg

 

Check Also

Zderzenie subaru z toyotą na obwodnicy Grodkowa

Do tej kolizji doszło w niedzielę 19 maja, około godz. 19.00. Na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich …