czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartował w Grodkowie

SONY DSC

Na grodkowskich ulicach aż 80 wolontariuszy wspierało Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na wyposażenie oddziałów pediatrycznych i opiekę seniorów.

Zbiórka środków na rzecz fundacji Jurka Owsiaka w Grodkowie ruszyła o godz. 8.00 rano i potrwała do 13.00. Wolontariuszy mogliśmy spotkać pod kościołem oraz przy wejściach do sklepów w centrum miasta. Atmosfera w sztabie była radosna i przyjazna.

– Pogoda w tym roku nam sprzyjała, dzięki czemu zbiórka przebiegała bardzo sprawnie – przyznaje Marzanna Dawid-Arszyńska, szef grodkowskiego sztabu WOŚP mieszczącego się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. – Na terenie Grodkowa kwestowało 55 uczniów naszej placówki, którzy mieli także zapewniony słodki poczęstunek i ciepły napój.

Drugi z sztabów WOŚP działał w Publicznej Szkole Podstawowej w Kolnicy, który liczył 25 wolontariuszy. Ich mogliśmy spotkać dzisiaj na ulicach Kolnicy, Młodoszowic, Bąkowa i Kucharzowic. Młodzi mieszkańcy gminy Grodków błyskawicznie zapełniali puszki.

– Kwestowaliśmy od rana i choć jest zimno, to mieszkańcy bardzo chętnie wychodzili do nas i wrzucali datki do puszek – mówią Monika i Wiktoria Świętoniowska, z Bąkowa. – Przeważają banknoty, ale są też monety, tutaj liczy się każdy zebrany grosz.

O godz. 16.00 w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie rozpoczęły się koncerty i licytacje. Tam również będzie można spotkać wolontariuszy i wylicytować ciekawe przedmioty. Na scenie pojawią się m.in. zespoły Olven z Brzegu, Music Mix, True Lady, Grodkowiacy oraz Dynamik. W poprzednim finale, grodkowskim sztabom WOŚP udało się zebrać 18 685, 54 zł dla dzieci i seniorów.

Check Also

Referendum strajkowe w grodkowskich szkołach

Dziś zakończy się głosowanie w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodków. Wydano 480 kart, na …