piątek , 6 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa [Zdjęcia]

 

Podczas trzydniowej, największej w Polsce imprezy piwowarskiej swoje piwa beczkowe i butelkowe prezentowało kilkadziesiąt browarów regionalnych, rzemieślniczych, kontraktowych i restauracyjnych.

Popularnością cieszyły się kwaśne trunki z dodatkiem owoców np. malin czy kwiatów z czarnego bzu. Te orzeźwiające napoje są idealne na takie upalne dni, ale nie brakowało też innych ciekawych propozycji dla wielbicieli piwa.

– Po raz kolejny obserwowaliśmy pogoń za nowościami. Mieliśmy tutaj wytrawnych uczestników, którzy od razu wiedzieli, gdzie należy się udać. Inni na podstawie naszej mapy typowali browary, które chcieli odwiedzić. Kolejki były wszędzie, więc to był dobry znak, że ich piwo cieszyło się powodzeniem – informuje Elżbieta Lenczyk, dyrektor Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu.

W tym wydarzeniu wzięło udział 69. wystawców z różnych krajów. Dwie nagrody publiczności (Srebrny i Brązowy Laur) otrzymał Książęcy Browar Nysa za „Piwo Nyskie Jasne” i „Piwo Nyskie Bogate”. Wśród atrakcji nie zabrakło warsztatów i koncertów, prezentowano dania kulinarne z użyciem złocistego trunku oraz zachęcano do odwiedzenia piwnych miejsc turystycznych.

Check Also

Więcej pieniędzy na konkursy

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego postanowił o przekazaniu ponad 5 milionów 500 tysięcy złotych na działania …