czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Artur Siódmiak otworzył w Grodkowie Akademię Małych Mistrzów

siodmiak3

Wicemistrz świata z 2007 roku i brązowy medalista świata w Chorwacji po raz drugi spotkał się z grodkowską młodzieżą.

Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej Artur Siódmiak po zakończeniu kariery sportowej skupił się na pracy z dziećmi. Obecnie współprowadzi fundację „Akademia Sportu”, która realizuje projekt pt. „Akademia Małych Mistrzów” mający na celu wychowanie od najmłodszych lat przyszłych szczypiornistów. Plan zakład, że do końca 2017 roku ma powstać 16 ośrodków szkoleniowych w zakresie podstaw piłki ręcznej. Dziś jest ich zdecydowanie więcej. Takie ośrodki powstały już m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Warszawie, Siedlcach, Jadownikach, Bogucicach oraz w Brodnicy. Kolejny został otwarty właśnie w Grodkowie.

– To już 20-ta akademia, którą w Polsce otworzył „Król Artur”. Nieprzypadkowo „Akademia” znalazła swoje miejsce właśnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie – zaznacza trener Roman Smoliński. – W Grodkowie piłka ręczna jest flagowym sportem. Miejscowy klub od wielu lat wygrywa klasyfikacje zespołowe i zdobywa coraz to lepsze lokaty na międzynarodowych turniejach w kraju. Na kolejne sukcesy będą pracować wszyscy, którzy działają w nowo otwartej akademii.

Artur Siódmiak poprowadził w grodkowskiej trójce zajęcia dla ponad 120 uczniów. Kolejne zajęcia poprowadzą już miejscowi doświadczeni pedagodzy i trenerzy. Uczęszczać na nie będą uczniowie klas 0-3 i 4-6. Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu, podczas, których młodzież nauczy się pracy w zespole, zasad sportowych oraz zdrowej rywalizacji.

– Ten projekt ma pokazać dzieciom, że nie ważne skąd pochodzą, czym się zajmują, że jeśli tylko chcą mogą osiągnąć sukces na miarę sukcesów największych polskich sportowców – mówi Artur Siódmiak, były obrotowy reprezentant Polski.

Grodkowska placówka szkolna już otrzymała niezbędny sprzęt piłkarski do szkolenia młodzieży, która niedługo będzie uczestniczyć w obozie wakacyjnym. W planach są także zawody w ramach ligi akademii.

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …