poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Atak zimy na początku nowego 2016 roku

akcjayima1

Trudne warunki na drogach.

2016 rok przywitał nas śniegiem. W najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych opadów śniegu oraz spadków temperatury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla poszczególnych regionów naszego kraju. Alerty dotyczą głównie oblodzeń i silnego mrozu. Załamanie pogody w środku zimy zaskoczyło wielu kierowców wracających z nocy sylwestrowej, a na drogach już panują trudne warunki, do których trzeba dostosować prędkość swojego pojazdu. Drogi są bardzo śliskie, na których zalega śnieg. Na głównych ciągach komunikacyjnych w województwie opolskim już pracuje specjalistyczny sprzęt.

– Na całej sieci opolskich dróg wojewódzkich pracuje 6 pługów oraz 5 piaskarek i solarek – informuje Klaudia Adamiec, z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

W Grodkowie także są widoczne sprzęty firmy Remondis, która odpowiada za zimowe utrzymanie dróg i chodników w naszym mieście.

Na obszarze gminy Grodków po opadach mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem w ciągu dnia, w nocy prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. W najbliższych dniach synoptycy nie przewidują gwałtownych zmian atmosferycznych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (03/04.01), termometry mogą wskazać nawet -12 stopni C.

Check Also

Przyjadą do nas popularni pisarze

Krzysztof Skiba, Maciej Orłoś, Dorota Masłowska, Andrzej Pilipiuk – to jedynie część pisarzy, z którymi …