wtorek , 19 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Autobusy zastąpią pociągi

KKA

Sprawdź, na jakich drogach.

W lipcu pasażerowie będą musieli przygotować się na podróż komunikacją zastępczą. Autobusy pojadą zamiast pociągów na linii Nysa – Brzeg oraz w okolicach Kędzierzyna-Koźla, gdzie kursują składy opolskiego zakładu PR.

Komunikacja zastępcza, jako pierwsza zostanie wprowadzona 6 lipca na linii Nysa – Brzeg przebiegającej m.in. przez Grodków. Zarządca infrastruktury zaplanował remonty na tym szlaku. W związku z tym po torach nie pojadą zarówno pociągi osobowe, jak i towarowe.

– W dniach od 6 do 11 lipca będzie naprawiany przejazd kolejowy na ulicy Grodkowskiej w Nysie. Również na trasie z Nysy do Brzegu firma Dolkom wymieni około 1 300 sztuk podkładów i wykona podbicie stabilizacyjne toru. Także chcemy wykonać prace utrzymaniowo-naprawcze na wiadukcie kolejowym położonym na odcinku Olszanka – Brzeg – informuje Bohdan Ząbek, z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Autobusy przejadą przez wszystkie stacje i przystanki na trasie pociągu, zatrzymując się przy dworcach. Czas przejazdu autobusem z Brzegu do Nysy wyniesie 90 minut.

Kolejnych perturbacji w ruchu pociągów należy się spodziewać od 18 do 19 lipca. W tym okresie na odcinku Twardawa – Kędzierzyn-Koźle Zachodnie będą prowadzone prace naprawcze na torach. Podróżni jadący z Brzegu, Grodkowa i Nysy do Kędzierzyna-Koźla czy Gliwic będą musieli przesiąść się z pociągu do podstawionego pod dworcem autobusu.

Informacje o wszelkich utrudnieniach w ruchu pociągów można uzyskać pod numerem telefonu – 601 382 769.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.