czwartek , 23 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Banery kandydatów PiS na infrastrukturze drogowej bez zgody zarządcy

Policja i Straż Miejska w Grodkowie prowadzą postępowania w sprawie umieszczenia reklam wyborczych bez zgody właściciela terenu. Jedna sprawa trafiła już do sądu.

– W dniu 16 października otrzymaliśmy zgłoszenie o pojeździe innym, który zajmuje miejsce parkingowe na grodkowskim Rynku i stoi na nim ponad godzinę czasu. Wobec właściciela przyczepy wszczęte zostało postępowanie z art. 92 par 1 kw, w związku ze zgłoszeniem mieszkańca. Pełnomocnik wyborczy także został poinformowany. Postój w strefie znaku B35 zagrożony jest grzywną do 5000 zł – informuje Paweł Borkowski, komendant Straży Miejskiej w Grodkowie.

Strażnicy miejsce otrzymali jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące powieszonego baneru na prywatnym terenie w Grodkowie, gdzie również jego właściciel nie wyraził zgody na montaż takiego materiału.

Podobna sytuacja ma miejsce w Kopicach na drodze wojewódzkiej. W tym przypadku zgłoszenie od zarządy drogi otrzymała policja.

– W czwartek 3 października grodkowscy policjanci zostali poinformowani o tym, że na wiadukcie DW 385 jest zamieszczony baner wyborczy bez zgody zarządcy. Policjanci o sprawie powiadomili Komitet Wyborczy i jednocześnie wszczęli czynności wyjaśniające w związku z art. 495 Kodeksu Wyborczego tj. umieszczenie plakatu i hasła wyborczego bez zgody zarządcy. Za takie wykroczenie grozi kara grzywny do 5 000 złotych – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Cisza wyborcza rozpocznie się na 24 godziny przed dniem głosowania, a więc już w piątek o północy, i potrwa do jego zakończenia.

 

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …