środa , 17 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Baraże główną atrakcją VI Handball Festival w Grodkowie

Vhandball5_festival2015

W najbliższą sobotę 28 maja na arenach sportowych w Grodkowie rozgrywany będzie VI Handball Festival.

W programie zaplanowano kilkadziesiąt spotkań piłki ręcznej na trzech obiektach sportowych.

Handball Festival jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, która ma na celu m.in. wymianę doświadczeń i popularyzację gry w szczypiorniaka wśród dzieci i młodzieży.

– Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, której tradycja w naszym mieście jest bardzo długa. Dlatego już od 6 lat organizujemy święto szczypiorniaka w Grodkowie – mówi Marek Kwiatkowski, współorganizator festiwalu.

Mecze przez cały dzień będą rozgrywane na trzech obiektach: Hali Sportowej LO im. Zdzisława Zielonki przy ul. Sienkiewicza, Hali Sportowej OKiR przy ul. Klubowej oraz na boisku wielofunkcyjnym ORLIK obok szkoły podstawowej nr 3 w Grodkowie.

Spotkania będą rozgrywane w sześciu kategoriach wiekowych. Na parkietach zobaczymy zarówno młodzież, jak i seniorów. W zawodach, które odbędą się już w najbliższą sobotę 28 maja weźmie udział kilkaset zawodników i aż 27 drużyn. Do Grodkowa przyjadą zespoły m.in. z: Kłodzka, Kielc, Dzierżoniowa, Jabłonki, Pietrowic, Ziębic, Świdnicy oraz z duńskiego miasta Skamby.

W trakcie festiwalu zostaną także przyznane statuetki dla najlepszych strzelców w klubie Olimp Grodków za sezon 2015/2016, dla Michała Piecha, Bogumiła Barana i Sebastiana Kolanko.

Około godz. 15: 30 rozpocznie się mecz pokazowy. Kobiecy zespół reprezentujący OKiR Grodków podejmować będzie II-ligową ekipę Otmętu Krapkowice. Następnie odbędzie się rewanżowy pojedynek barażowy. O godz. 18: 00 rozpocznie się walka o utrzymanie w I lidze mężczyzn. Rywalem Olimpu Grodków będzie drugi zespół VIVE Kielce. Szczypiorniści liczą na wsparcie grodkowskich kibiców, którzy to, jak i poprzednie widowiska sportowe będą mogli oglądać za darmo.

Organizatorami sportowych zmagań jest OKiR Grodków oraz UKS „Olimp” Grodków.

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …