środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Będą nowe drogi i parkingi

W gminie powstaną nowe drogi, przebudowy doczeka się też ścieżka w Żarowie.

Gmina Grodków znalazła się najwyżej na liście rankingowej Urzędu Marszałkowskiego „na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg ze środków ochrony gruntów rolnych budżetu województwa”. W ramach dofinansowania, gmina otrzyma do 280 tysięcy zł z budżetu województwa na przebudowę drogi w Żarowie (droga wewnątrz wsi) oraz budowę około półkilometrowego odcinka nowej w Wojsławiu.

Nowa droga powstanie także w samym Grodkowie – połączy ona okolice dworca ze stadionem:

– Budujemy nową drogę między Warszawską a ulicą Kasztanową – informuje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa. Droga ta ma biec wzdłuż torów kolejowych, następnie przed stadionem i dalej łączyć się z Kasztanową.

Ale to nie wszystko. W mieście powstanę też dwa dodatkowe parkingi:

– Tam [przy nowej drodze – przyp. red.] też powstaną dwa parkingi; jeden bezpośrednio przy torach kolejowych, drugi na zapleczu urzędu – dodaje burmistrz.

Dziś petenci grodkowskiego magistratu narzekają na zbyt małą ilość miejsc na zapleczu Urzędu – ma to być ukłon w ich stronę.

Dodatkowo miejsca na nim znajdą też interesanci komisariatu Policji, który w przyszłości ma powstać w okolicy stadionu.

Dodatkowe miejsca postojowe pojawią się też przy samym dworcu, który do końca przyszłego roku ma się zmienić w centrum przesiadkowe.

Pieniądze zadania realizowane w Grodkowie mają z kolei pochodzić z programu gospodarki niskoemisyjnej, w ramach którego wyremontowany zostanie także sam dworzec.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.