poniedziałek , 17 Grudzień 2018
Z ostatniej chwili

Będzie oświetlenie na obwodnicy Grodkowa

Lampy, dzięki którym ma zwiększyć się bezpieczeństwo, mają zostać zainstalowane do 31 sierpnia na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 385 i 401.

Ruchliwe skrzyżowanie w ciągu obwodnicy Grodkowa od dawna jest uznawane za niebezpieczne. Tylko w okresie od 15 lipca 2011 roku do 31 marca 2017 r., doszło w tym miejscu do 13 zdarzeń drogowych, w którym dwie osoby zginęły a sześć doznało obrażeń ciała.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku o budowę oświetlenia w tej newralgicznej lokalizacji wnioskował Tomasz Zeman, radny Powiatu Brzeskiego. Zadanie zostało zgłoszone do realizacji w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu projekt poparło 2 550 osób, ale żeby było wykonane niestety zabrakło 225 głosów.

W tym roku doszło do porozumienia Samorządu Województwa Opolskiego z Gminą Grodków i inwestycja będzie sfinalizowana.

– Planujemy w kwietniu ogłosić przetarg na wykonanie wszystkich prac związanych z oświetleniem skrzyżowania obwodnicy Grodkowa z ulicą Otmuchowską – informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Latarnie mają zostać zainstalowane do końca tegorocznych wakacji, a przewidywany koszt całej inwestycji to około 90 tysięcy złotych.

Check Also

Spotkanie autorskie z Piotrem Stanisławem Załuskim