poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Z ostatniej chwili

Bez niespodzianki w Nowej Soli. Wyniki i głos trenerów

W 20. kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn Olimp Grodków na wyjeździe zdobył kolejne punkty.

W pierwsza część meczu była wyrównana. W 16. min. karnego wykorzystał Paweł Prokop i Olimp prowadził już 6-2. Po kolejnych akcjach gospodarze wyrównują, na 6-6, ale końcówka I połowy zdecydowanie należała już do gości z Opolszczyzny. W ciągu siedmiu minut zanotowali cztery trafienia, przy tym tracąc dwie bramki. Do szatni olimpijczycy schodzili przy stanie 8-10. W drugiej połowie to już zdecydowana dominacja grodkowian, którzy nie oddali już prowadzenia. Z minuty na minutę powiększali zaliczkę, a gracze z GOKiS nie byli w stanie dogonić rywala. Ostatecznie 3 punkty pojechały do Grodkowa.

Głos trenerów:

– Spotkaliśmy się z drużyną, która rzuca mało bramek. Choć mają problemy z atakiem, to lepiej bronią. My pierwszą połową trochę przespaliśmy. Wypracowujemy cztery bramki przewagi, po czym dochodzi do remisu i robi się niepotrzebnie nerwowa atmosfera. Po przerwie ustawiliśmy swoją grę na właściwe tory, skoncentrowaliśmy się na te 20 minut, to pozwoliło odskoczyć na bezpieczną pozycję – mówi Piotr Mieszkowski, trener UKS Olimp Grodków.

– W przekroju całego meczu możemy być zadowoleni z obrony, bowiem straciliśmy mniej bramek niż Forza w starciu z Olimpem. Natomiast w ataku brakuje nam warunków fizycznych, bo tak właściwie zderzyliśmy się ze ścianą. Przyjechał do nas wysoki zespół, a w takich okolicznościach trudniej zdobywa się nam bramki. Niestety nie wszystkie założenia rzutowe nam się udały. Naszym celem są te dalsze mecze, gdzie będziemy walczyć o utrzymanie – relacjonuje Jerzy Dyrkacz, trener UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – UKS Olimp Grodków 16:26 (8:10)

Skład i bramki – GOKiS: Jakub Jarząbek, Maciej Krekora – 3, Marcin Jaworski, Tomasz Łuczak – 4, Adrian Kazimierczak – 1, Maciej Wilk, Michał Łuczak – 6, Bartosz Serafin, Filip Ścigała, Dawid Niżyński, Sebastian Ostrówka, Grzegorz Malawski – 2, Rafał Grzesiak, Michał Jeruszka. Trenerzy: Jerzy Dyrkacz i Alicja Łukasik.
Kary: 8 minut
Karne: 6/5

Skład i bramki – Olimp: Maciej Maciejewski – 7, Patryk Koszyk – 1, Denis Hertel – 1, Bartosz Żubrowski – 1, Paweł Chmiel – 3, Paweł Prokop – 6, Sebastian Kolanko – 4, Miłosz Stępień – 1, Kamil Kulej, Dawid Mierzwiński, Łukasz Ogorzelec – 1, Michał Białożyt, Rafał Świerczyński – 1, Kacper Turyniewicz, Marcin Młoczyński, Krzysztof Muszak. Trenerzy: Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski.
Kary: 12 minut
Karne: 7/5

Widzów: 200

Sędziowie: Tomasz Gaweł i Łukasz Nowak – Zielona Góra
Delegat ZPRP: Adam Mikołajczak – Groblice

Check Also

Zawody rowerkowe w Grodkowie [Zdjęcia]