środa , 22 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Bezpieczna droga do szkoły

Po raz kolejny brzescy policjanci włączyli się w akcję zorganizowaną dla najmłodszych. W ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”, bacznie obserwujemy, co dzieje się pod szkołami. Rozdajemy najmłodszym odblaski i czuwamy nad ich bezpieczeństwem. Reagujemy na nieprawidłowe zachowania kierowców i pieszych.

W poniedziałek 3 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś trzeba się już zabrać do nauki. Dzieci z uśmiechem na twarzy i tornistrami na plecach maszerują do szkoły. My zaś dbamy o to, by ich codzienna droga do szkoły była bezpieczna.

Policjanci w rejonie szkół reagują na nieprawidłowe zachowania kierowców, sprawdzają czy dzieci są przewożone w fotelikach. Również reagują na zachowania pieszych pod placówkami i uczulają na te niebezpieczne. Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. Większość placówek szkolnych korzysta z pomocy „Stopka”. To osoba, która pilnuje bezpieczeństwa dzieci na przejściach. Kierowcom natomiast przypominamy, że kiedy na pasach stoi taka osoba – w kamizelce odblaskowej i ze znakiem STOP – pojazdy winny czekać przed przejściem dla pieszych do momentu zejścia z drogi dzieci i osoby pełniącą funkcję „Stopka”.

Przede wszystkim jednak dążymy do tego, aby dzieci nabierały świadomości o bezpieczeństwie i o swoje same potrafiły zadbać. Rozdajemy odblaski i tłumaczymy, jak je nosić i jaka jest ich funkcja. Dbamy o to, by w drodze do szkoły dzieci były bezpieczne.

Apel kierujemy również do kierowców. W rejonie szkół należy zdecydowanie ściągnąć nogę z gazu. Stosować się do ograniczeń i pozostały znaków. Nie ściągajmy na siebie problemów i dbajmy o to, by dzieci bezpiecznie dotarły na lekcje.

mł.asp. Patrycja Kaszuba
Komenda Powiatowa Policji w Brzegu

 

Check Also

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Grodkowa

Zginął kierowca suzuki, który uderzył czołowo w tira. Policjanci prowadzą objazdy przez Grodków ulicą Otmuchowską …