poniedziałek , 25 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Bieg Tropem Wilczym w Grodkowie. Zobacz wyniki

Biegacze upamiętnili w Grodkowie pamięć o żołnierzach wyklętych. Wielu biegło w biało-czerwonych strojach lub z podobiznami żołnierzy na koszulkach.

Bieg Tropem Wilczym rozegrano na dwóch dystansach. Zawodnicy wystartowali z grodkowskiego Rynku i w tym samym miejscu dobiegli do mety. Trasy prowadziły przez ulice Grodkowa oraz drogi lokalne w Tarnowie Grodkowskim.

W obu biegach wzięło udział 244 osób, w tym 71 kobiet i 173 mężczyzn. Najstarszy zawodnik miał 69 lat, a najmłodszy 4 lata. W tej imprezie sportowej oprócz mieszkańców gminy Grodków wystartowali także goście m.in. z Oławy, Brzegu, Nysy, Otmuchowa, Opola, Wrocławia, Głuchołaz, Prudnika oraz czeskiego miasta Šternberk.

Najkrótszy czas w biegu na prawie 2 km uzyskał Mateusz Płatek z Brzegu, który pokonał trasę w 6 minut i 26 sekund. Natomiast bieg na 5 km najszybciej pokonał Piotr Piotrkowski z Włodar – 17 minut i 39 sekund.

Wśród kobiet w pierwszej konkurencji najlepsza była Elżbieta Roman z Brzegu – 8 minut i 10 sekund. W dłuższym biegu bezkonkurencyjna była Anna Waliduda z Wierzbnika – 21 minut i 2 sekundy.

 

Check Also

Komplet zwycięstw dzieci z Grodkowa na inauguracje MHL 2019

Rozpoczęła się piąta edycja Mini Handball Ligi, którą co roku organizuje Stowarzyszenie Klub Sportowy Orzeł …