wtorek , 16 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Blisko 200 turystów przyjedzie do Grodkowa i Sulisławia. Wkrótce I Festiwal Klasycznych Sztuk Walki Yang Taij

Organizatorem tej prestiżowej imprezy w Polsce jest Fundacja Dantian. Do gminy Grodków przyjadą goście z Tajwanu, Francji, Bułgarii, Danii, Niemiec i USA.

Fundacja Dantian zajmuje się w Polsce promocją zdrowego trybu życia, wykorzystującego tradycyjne, głównie dalekowschodnie, systemy ćwiczeń ciała i umysłu takie, jak taiji quan (tai chi chuan), qigong (chi kung) czy japońskie sztuki walki. Realizuje programy zapobiegające niepełnosprawności i przywracające sprawność psychofizyczną, które także zapobiegają pogłębianiu się izolacji osób narażonych na wykluczenie społeczne. To właśnie jej powierzono organizację pierwszej edycji festiwalu o randze europejskiej, który zostanie zorganizowany w gminie Grodków.

W Grodkowie treningi i zawody odbędą się w hali sportowej LO im. Zdzisława Zielonki, przy ulicy Sienkiewicza 29. Goście nocować będą w Pałacu Sulisław.

– Uczestniczyć w tym festiwalu będzie około 200 adeptów naszego Starego Stylu Yang Taijiquan, w tym 130 tajwańskich mistrzów i praktykujących tam ten styl (Tajwan jest światową siedzibą naszego stylu) oraz reprezentacji Francji, Bułgarii, Danii, Niemiec i USA – informuje Jan Gliński, prezes fundacji Dantian.

I Europejski Festiwal Klasycznych Sztuk Walki Yang Taiji zaplanowano na 10-18 czerwca 2018 roku. Więcej szczegółów tego wydarzenia poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Wstępny rozkład festiwalu:

  • Niedziela, 10 czerwca 2018r. – przybycie uczestników sesji szkoleniowych
  • Poniedziałek – Piątek 11-15 czerwca 2018r. – sesja treningowa pod nadzorem Antoine Ly dla uczestników festiwalu w kategoriach: Taiji quan, Miecz Taiji, szabla, krótki kij, Certyfikat Taiji Short Stick Yellow – dla adeptów taiji quan na poziomie żółtym
  • Piątek, 15 czerwca 2018r. – przyjazd zagranicznych i innych uczestników festiwalu
  • Sobota-Niedziela 16-17 czerwca 2018r. – zajęcia festiwalowe, dzień otwarty dla publiczności
  • Poniedziałek, 18 czerwca 2018r. – poranny wyjazd do krajów ojczystych lub wyjazdy turystyczne

Foto: Fundacja Dantian

Check Also

X Festiwal Ognia i Wody w Nysie. Gwiazdą imprezy będzie zespół Ich Troje

To będzie prawdziwie wystrzałowe lato! Oczywiście za sprawą Festiwalu Ognia i Wody, którego termin tym …