czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Brzeski ZUS zaprasza lekarzy na Białą Sobotę

W najbliższą sobotę brzeski inspektorat ZUS otwiera drzwi dla lekarzy, którzy jeszcze nie zaufali elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Już 19 maja lekarze i osoby współpracujące będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat e-zwolnień.

Lekarze w województwie opolskim, co piąte zwolnienie chorobowe wypisują pacjentom na klawiaturze komputera. Ci, którzy robią to od miesięcy, nie wyobrażają sobie powrotu do papierowych druków i długopisu. Ponad 1 600 medyków w województwie, a prawie 100
w powiecie brzeskim już teraz może wystawiać e-zwolnienia dzięki temu, że ma już swój profil na zusowskiej Platformie Usług Elektronicznych. Jednak większość, ciągle wierna jest tradycyjnej, ale bardziej czasochłonnej formie. Placówka ZUS w Brzegu chce odpowiedzieć na pytania i wątpliwości lekarzy dotyczące elektronicznych zwolnień, również w kontekście pracodawcy i pacjenta.

– Specjalnie dla lekarzy otwieramy sale obsługi klientów w najbliższą sobotę. Od godziny
9.00 do godziny 14.00 nasi eksperci będą prowadzić indywidualne konsultacje dotyczące wystawiania e-zwolnień. Pomogą też założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Każdemu lekarzowi, który przyjdzie do nas ze swoim laptopem czy pendrivem pomożemy uzyskać certyfikat do wystawiania e-ZLA – zachęca Radosław Siczewski, koordynator akcji ZUS w województwie opolskim.

Biała Sobota będzie okazją do przedstawienia nowej usługi w ZUS, czyli doradcy do
spraw e-zwolnień. Od początku maja na sali obsługi klientów w miejscowym ZUS-ie dla zainteresowanych – głównie lekarzy i osób współpracujących – jest dostępny ekspert od elektronicznych zwolnień lekarskich.

– Nasza oferta nie ogranicza się do jednorazowego wydarzenia, jakim będzie Biała Sobota. Oferujemy stałą pomoc w kwestiach technicznych, wyjaśnimy obieg dokumentacji po wejściu w życie przepisów o obowiązkowych e-zwolnieniach. Doradcy do spraw e-ZLA pokażą jak wystawić i anulować zwolnienie, jak uzyskać darmowy certyfikat ZUS, który jest prosty i bezpieczny w obsłudze – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Na Opolszczyźnie jeszcze ponad 1 100 lekarzy nie zarejestrowało się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Z tego prawie 90 lekarzy praktykuje, na co dzień w Brzegu i okolicy.

– Jako doradcy do spraw e-ZLA każdemu zainteresowanemu pomożemy przetestować system zwolnień elektronicznych. Jeśli będzie taka potrzeba, krok po kroku przejdziemy
z lekarzem cały proces wystawiania zwolnienia chorobowego bez użycia papierowych formularzy. Odpowiemy przy tym na każde pytanie – mówi Grzegorz Kolat, doradca do spraw e-zwolnień.

Otwarty dzień dla lekarzy jest organizowany we wszystkich inspektoratach ZUS
w województwie opolskim. Pracownicy ZUS będą do usług wszystkich zainteresowanych od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Check Also

Narodowe obchody dnia pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Starym Grodkowie [Zdjęcia]

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, rozpoczęły się od mszy świętej w Starym Grodkowie, po …