środa , 19 Wrzesień 2018
Z ostatniej chwili

Brzeski ZUS zaprasza lekarzy na Białą Sobotę

W najbliższą sobotę brzeski inspektorat ZUS otwiera drzwi dla lekarzy, którzy jeszcze nie zaufali elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Już 19 maja lekarze i osoby współpracujące będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat e-zwolnień.

Lekarze w województwie opolskim, co piąte zwolnienie chorobowe wypisują pacjentom na klawiaturze komputera. Ci, którzy robią to od miesięcy, nie wyobrażają sobie powrotu do papierowych druków i długopisu. Ponad 1 600 medyków w województwie, a prawie 100
w powiecie brzeskim już teraz może wystawiać e-zwolnienia dzięki temu, że ma już swój profil na zusowskiej Platformie Usług Elektronicznych. Jednak większość, ciągle wierna jest tradycyjnej, ale bardziej czasochłonnej formie. Placówka ZUS w Brzegu chce odpowiedzieć na pytania i wątpliwości lekarzy dotyczące elektronicznych zwolnień, również w kontekście pracodawcy i pacjenta.

– Specjalnie dla lekarzy otwieramy sale obsługi klientów w najbliższą sobotę. Od godziny
9.00 do godziny 14.00 nasi eksperci będą prowadzić indywidualne konsultacje dotyczące wystawiania e-zwolnień. Pomogą też założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Każdemu lekarzowi, który przyjdzie do nas ze swoim laptopem czy pendrivem pomożemy uzyskać certyfikat do wystawiania e-ZLA – zachęca Radosław Siczewski, koordynator akcji ZUS w województwie opolskim.

Biała Sobota będzie okazją do przedstawienia nowej usługi w ZUS, czyli doradcy do
spraw e-zwolnień. Od początku maja na sali obsługi klientów w miejscowym ZUS-ie dla zainteresowanych – głównie lekarzy i osób współpracujących – jest dostępny ekspert od elektronicznych zwolnień lekarskich.

– Nasza oferta nie ogranicza się do jednorazowego wydarzenia, jakim będzie Biała Sobota. Oferujemy stałą pomoc w kwestiach technicznych, wyjaśnimy obieg dokumentacji po wejściu w życie przepisów o obowiązkowych e-zwolnieniach. Doradcy do spraw e-ZLA pokażą jak wystawić i anulować zwolnienie, jak uzyskać darmowy certyfikat ZUS, który jest prosty i bezpieczny w obsłudze – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Na Opolszczyźnie jeszcze ponad 1 100 lekarzy nie zarejestrowało się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Z tego prawie 90 lekarzy praktykuje, na co dzień w Brzegu i okolicy.

– Jako doradcy do spraw e-ZLA każdemu zainteresowanemu pomożemy przetestować system zwolnień elektronicznych. Jeśli będzie taka potrzeba, krok po kroku przejdziemy
z lekarzem cały proces wystawiania zwolnienia chorobowego bez użycia papierowych formularzy. Odpowiemy przy tym na każde pytanie – mówi Grzegorz Kolat, doradca do spraw e-zwolnień.

Otwarty dzień dla lekarzy jest organizowany we wszystkich inspektoratach ZUS
w województwie opolskim. Pracownicy ZUS będą do usług wszystkich zainteresowanych od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Check Also

Są unijne pieniądze na wymianę starych pieców

Dziś uchwały antysmogowe obowiązują na terenie dziewięciu województw. Opolskie było trzecim regionem, w którym taką …