niedziela , 15 Lipiec 2018
Z ostatniej chwili

Cenne punkty Olimpu we Wrocławiu

Podopieczni Piotra Mieszkowskiego i Grzegorza Malinowskiego po raz drugi w tym sezonie pokonali jedną z najbardziej utytułowanych i zasłużonych w naszym kraju drużyn.

Na parkiecie przyzwoicie zaprezentowali się bramkarze obu drużyn. Wynik spotkania otworzył Maciej Maciejewski. W 13 min. był remis 5-5 i od tego momentu grodkowianie powiększali swoją przewagę. Olimp przez kolejne cztery minuty dorzucił pięć bramek, przy czym gospodarze nie zdobyli ani jednej. Po chwili inicjatywę przejął Śląsk i po swoich skutecznych akcjach niwelował straty. Jednak to nie wystarczyło, aby odmienić losy tego spotkania. Do przerwy Olimp prowadził 14-11.

Po zmianie stron nadal WKS utrzymywał kontakt z rywalem. W 42. min. tracił do Olimpu trzy „oczka”, strata mogła być mniejsza, gdyby karnego wykorzystał Wojciech Parzonka. Na szczęście między słupkami dobrze się spisał Marcin Młoczyński. Później jednak zaczęła się dominacja przyjezdnych, których rozgrywający wykorzystywali kontry. W ciągu kolejnych siedmiu minut Olimp zanotował sześć trafień tracąc tylko jedno. UKS do samego końca kontrolował wynik tego spotkania, dając szansę gry zmiennikom, ostatecznie zwyciężając 26-21.

– Należy się cieszyć z tego zwycięstwa, bo to ważne dla nas punkty. Natomiast sama gra i postawa zawodników nie była dla nas zadowalająca. Mecz był brzydki i nieładny. Zrobiliśmy stanowczo za dużo błędów własnych, do tego dochodzą stuprocentowe akcje i rzuty karne, których nie wykorzystaliśmy. Ta nasza gra nie jest jeszcze taka, jakiej oczekujemy w kontekście tego, co chcemy robić dalej – relacjonuje Piotr Mieszkowski, trener UKS Olimp Grodków.

Grodkowianie muszą jeszcze wygrać trzy mecze w ostatnich kolejkach, by awansować na zaplecze PGNiG Superligi. Rywalami Olimpu będą – Oborniki Wielkopolskie, Tęcza Kościan (wyjazd), Orlik Brzeg.

WKS ŚLĄSK WROCŁAW HANDBALL TEAM vs UKS OLIMP GRODKÓW 21:26 (11:14)

Skład i bramki – Śląsk: Maciej Wojciechowski, Kacper Urbańczak, Bartosz Wróblewski – 6, Maciej Seroczyński – 2, Krystian Pomichter, Miłosz Ciesiołkiewicz – 2, Dawid Wołowiec, Malte Unkell – 3, Kacper Matyja, Wojciech Parzonka – 8, Kajetan Biliński, Krzysztof Maciak, Dawid Platt. Trener – Bartosz Wróblewski.
Kary: 6 minut
Karne: 9/6

Skład i bramki – Olimp: Maciej Maciejewski – 7, Patryk Koszyk, Bartosz Żubrowski, Paweł Chmiel – 3, Paweł Prokop – 6, Sebastian Kolanko – 4, Miłosz Stępień, Rafał Świerczyński, Dawid Mierzwiński – 1, Łukasz Ogorzelec, Michał Białożyt, Kamil Kulej – 3, Kacper Turyniewicz, Denis Hertel – 2, Marcin Młoczyński, Krzysztof Muszak. Trenerzy – Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.