czwartek , 18 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Centrum miasta tonie w śmieciach

SONY DSC

Zobacz zdjęcia.

Po chodnikach i ulicach centrum Grodkowa walają się śmieci. Nie lepiej jest na osiedlach spółdzielczych. Kontenery na odpady błyskawicznie się zapełniają, wywożone są jednak tylko raz na tydzień. Stąd mieszkańcy nie mając, gdzie ich wyrzucać zostawiają śmieci pomiędzy koszami lub obok boksów. Gdy przychodzi wichura śmieci można spotkać wszędzie.

Również z zapełnionych boksów aż po dach blaszany wydobywają się nieprzyjemne zapachy, dlatego część ludzi wybiera inne trasy do spaceru. Problem wystąpił, gdy w drodze przetargu zmieniono firmę zajmującą się wywożeniem odpadów. Zdaniem wielu osób, zwiększona ilość kubłów w poszczególnych lokalizacjach nie poprawi tej sytuacji. Potrzebna jest zmiana aktów prawnych, normujących częstotliwość kursowania śmieciarek na terenie miasta.

Z kolei władze Grodkowa podkreślają, że każda zmiana harmonogramu wiąże się z kosztami i może to odbić się na cenie śmieci. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Check Also

Fani dojadą pociągiem na Pol’and’Rock Festival

Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Zarząd województwa opolskiego …