środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Chłopcy z Grodkowa znów wywalczyli srebrny medal

Młodzi szczypiorniści zajęli II miejsce na turnieju Sławomira Szmala.

Tym razem na zawody piłki ręcznej grodkowianie udali się do Zawadzkiego. W tej imprezie uczestniczyły dzieci z rocznika 2005 oraz młodsi. O medale rywalizowało sześć drużyn. Olimp uległ rywalowi tylko w jednym spotkaniu.

– W kilku meczach prowadziliśmy wysoko, ale przez utratę koncentracji chłopcy pozwalali przeciwnikom na odrabianie strat, aczkolwiek nie na tyle, by stracić punkty – mówi Roman Smoliński, trener Olimpu Grodków. – W meczu decydującym o kolorze medalu ASPR bardzo szybko zweryfikował nasze możliwości na parkiecie. Gra nam nie układała się zarówno w ataku, jak i obronie. Natomiast cały turniej należy zaliczyć na wielki plus. Wygraliśmy cztery z pięciu spotkań, więc mamy, z czego się cieszyć.

Olimp rozgromił drużyny z Libiąża, Oławy i Opola oraz przegrał różnicą siedmiu trafień z gospodarzami tego turnieju. Organizatorzy sportowych zmagań przyznali także indywidualne nagrody, które w naszym zespole otrzymali – Piotr Zawadzki, Miłosz Karasiewicz i Bartosz Jończyk.

Wyniki:

UKS „Czwórka” Libiąż I – UKS Olimp Grodków 16-17
UKS Olimp Grodków – UKS „Czwórka” Libiąż II 37-6

UKS Olimp Grodków – ASPR Zawadzkie 9-16

UKS Olimp Grodków – Moto-Jelcz Oława 19-8

Orzeł Opole – UKS Olimp Grodków 6-14

Ostateczny układ tabeli:

 1. ASPR Zawadzkie
  2. UKS Olimp Grodków
  3. Orzeł Opole
  4. UKS „Czwórka” Libiąż I
  5. Moto-Jelcz Oława
  6. UKS „Czwórka” Libiąż II

Fot. ASPR Zawadzkie/RM

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …