środa , 17 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Czarownice przyleciały do Lipowej [Zdjęcia]

Wiedźmy latały na miotłach a pająki zagościły na ścianach i stołach. Czarodziejskie potrawy, stroje czy makijaże – tak prezentował się kolejny bal czarownic, który odbył się 26 stycznia w świetlicy wiejskiej, w Lipowej.

Tegoroczną imprezę przygotowały trzy sołectwa – Lipowa, Wierzbnik i Głębocko, ale to w pierwszej miejscowości wszystko się zaczęło.

– I zlot czarownic został zorganizowany w Lipowej z inicjatywy Teresy Szlembarskiej i teraz ponownie powróciliśmy do tego sołectwa. Jeden raz w roku każdy chce i może zmienić swoją skórę, stać się niepowtarzalnym i wyjątkowym – mówi Lidia Faron, prezes Gminnej Rady Kobiet Gminy Grodków.- W ten sposób już od 16 lat o tej samej porze spotykamy się na wspólnym balu, gdzie świetnie się bawimy oraz przyjmujemy do siebie nowe czarownice.

Cyklicznie czarownice poszerzają swoje grono. Żeby dołączyć do niego trzeba było przejść barwny chrzest i spełnić kilka warunków, które co roku się zmieniają. Tym razem kobiety musiały zabić pająka, zaliczyć bieg slalomem z miotłą między nogami, zjeść kostkę sera oraz zagwizdać do mikrofonu.

Kolejny XVII już zlot czarownic odbędzie się za rok w Gnojnej.

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …