poniedziałek , 17 Czerwiec 2019
Z ostatniej chwili

Czwarta edycja Grodkowskiej Gry Miejskiej. Trwają zapisy

Do 6 kwietnia będą przyjmowane zgłoszenia do udziału w IV edycji Grodkowskiej Gry Miejskiej. Impreza odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018r.

W Grodkowie po raz kolejny zostanie zorganizowana gra terenowa. Taka forma aktywnego spędzania wolnego czasu cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród naszych mieszkańców, jak i turystów.

Grę miejską od czterech lat organizują wspólnie Burmistrz Grodkowa, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie oraz Związek Harcerstwa Polskiego – 14 DH Zadyma przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Jej zasady są proste. Wielką planszą do gry jest teren miasta, na którym zostanie wyznaczonych kilkanaście punktów. Poszczególne grupy przemieszczają się w różnych miejscach, gdzie rozwiązują zadania i zbierają punkty. Dotarcie do wyznaczonych przystanków ma ułatwić specjalna mapa.

– Każdy zespół otrzyma kartę gry, na której będą zapisywane punkty za wykonanie zadania. Wygrywa ten zespół, który zdobędzie ich jak najwięcej – informuje Alicja Biesaga, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie.

W zawodach maksymalnie może wziąć udział 12 zespołów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 6 kwietnia godz. 24: 00, które należy wysyłać pod adres e-mail: grodkowska.gra.miejska@gmail.com W zgłoszeniu trzeba podać nazwę zespołu oraz jego skład, z wyszczególnieniem imion i nazwisk, a także roku urodzenia każdego uczestnika.

– Każdy zespół musi liczyć 4 osoby. Uczestnikami gry mogą być osoby urodzone, w 2005 r. i starsze (urodzone przed 2005 rokiem). Osoby niepełnoletnie uczestniczące w grze muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub ich prawnych opiekunów na udział w grze. W każdej grupie musi być, co najmniej jedna osoba pełnoletnia – zaznacza Alicja Biesaga.

Szczegółowy regulamin imprezy można znaleźć na stronach internetowych organizatorów tego wydarzenia. Turniej będzie rozgrywany w sobotę 9 czerwca, w godz. 09.30-14.00. Podsumowanie gry odbędzie się w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody, a także posiłek.

Check Also

Gwiazdy 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się już po raz 56. W opolskim amfiteatrze …