środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Derby Opolszczyzny ponownie na korzyść ASPR-u

Olimp Grodków znów stracił punkty. Podopieczni Michała Piecha dołożyli do swojego konta 13 porażkę.

Rundę rewanżową grodkowianie zaczęli wyśmienicie. Pokonali KSZO, VIVE II oraz zremisowali mecz z Oławą. Kolejne spotkanie także miało się zakończyć na korzyść Olimpu, lecz zabrakło w nim skuteczności. Również śląscy sędziowie krzywdzili obydwie ekipy podejmując kontrowersyjne decyzje.

W 17. kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn spotkały się dwie drużyny z województwa Opolskiego. Gospodarzem zawodów tym razem był Grodków. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Miejscowi po dobrej grze w obronie, w 18. minucie prowadzili 8-5. Goście wykorzystali błędy przeciwnika, odrobili stratę a następnie osiągnęli prowadzenie nie większe niż trzema „oczkami”. Za sprawą Pawła Prokopa, Sebastiana Kolanko, Kacpra Turyniewicza, Macieja Maciejewskiego i Pawła Chmiela, UKS zniwelował straty i doprowadził do remisu. Do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 13:13.

Po zmianie stron znów Olimp osiągnął prowadzenie, po trafieniach Chmiela, Bartosza Żubrowskiego, Bogumiła Barana i Łukasza Ogrzelca było już 18-15. Od tego fragmentu gry nastąpił długi przestój w drużynie Olimpu. Przez 18 minut drugiej połowy meczu ASPR zanotował 9 skutecznych trafień, z czego stracił trzy bramki. Ostatecznie punkty trafiły do przyjezdnych, którzy oddalili się od strefy spadkowej.

– Mieliśmy bardzo dobry fragment gry w obronie, wyprowadzaliśmy kontry i zdobywaliśmy łatwe bramki. W kolejnym decydującym momencie zabrakło nam już skuteczności i popełnialiśmy proste błędy. Ten mecz nam po prostu nie wyszedł – przyznaje Michał Piech, trener Olimpu
Grodków. – Zakładaliśmy, że zdobędziemy w czterech spotkaniach osiem punktów. Mamy ich pięć, to i tak dużo w porównaniu do tego, co osiągnęliśmy w pierwszej rundzie. Pozostało jeszcze 9 spotkań do rozegrania i dopóki mamy matematyczne szanse na utrzymanie, to będziemy walczyć do samego końca.

W następnej kolejce grodkowianie udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie powalczą z czwartą w tabeli „Ostrovią”. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 4 marca, o godz. 17.00 w hali gimnazjum nr 4.