piątek , 19 Październik 2018
Z ostatniej chwili

Derby Opolszczyzny w Grodkowie

W 15. kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn Olimp podejmować będzie OSiR Komprachcice.

W ubiegłym tygodniu podopieczni Piotra Mieszkowskiego oraz Grzegorza Malinowskiego wygrali w Legnicy 34-22 (18-16). W pierwszej połowie gospodarze tego spotkania postawili się przeciwnikowi, a wynik oscylował wokół remisu. W drugiej połowie grodkowianie wykorzystali błędy miejscowych i odjechali na bezpieczną pozycję. W ciągu trzydziestu minut „Dziewiątka” zdobyła zaledwie sześć bramek, tracąc ich aż 17.

– Na początku meczu zabrakło nam trochę motywacji, mieliśmy też obawy, czy będziemy grać dobrze już od pierwszej minuty. Rozpoczęliśmy grę nie tak, jak oczekiwaliśmy – relacjonuje Grzegorz Malinowski, trener UKS Olimp Grodków. – Jednak po przerwie potrafiliśmy się zmobilizować do gry. Pokazaliśmy dobrą defensywną piłkę ręczną. Chcielibyśmy, aby całe mecze wyglądały, tak jak ta druga połowa. Myślę, że wkrótce nasza gra będzie już tylko lepsza i zobaczymy to w kolejnych spotkaniach.

W najbliższą sobotę 27 stycznia czekają nas duże emocje. Do Grodkowa przyjedzie drużyna z Komprachcic. Zapowiadają się ciekawe derby Opolszczyzny. W pierwszej rundzie na wyjeździe Olimp pokonał OSiR 30-26 (15-15). OSiR zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli, z dorobkiem 24 punktów. Grodkowianie wciąż utrzymują drugie miejsce mając zgromadzonych do tej pory 36 punktów. Do lidera Forzy Wrocław tracą trzy punkty.

Początek tego meczu zaplanowano na godz. 18: 00, w hali przy ulicy Sienkiewicza 29. Bilety: 5 zł – ulgowy, 10 zł normalny. Spotkanie sędziować będzie para: Mariusz Kałużny – Luboszyce i Krzysztof Musiał – Antoniów.