czwartek , 25 Kwiecień 2019
Z ostatniej chwili

Dni Grodkowa czas zacząć! Dwa dni wspólnej zabawy

Już dziś rozpoczynają się Dni Grodkowa. Tegoroczne święto miasta jest w tym roku szczególne, bowiem Grodków ma już 750 lat. Przed nami dwa dni z dużą dawką atrakcji kulturalnych i sportowych.

W sobotę o godz. 9.00 zrobi się niebiesko na grodkowskim Rynku a to za sprawą uczestników kolejnej już edycji Gry Miejskiej. Każdy będzie miał na sobie okazjonalną koszulkę z logotypami gry oraz 750-lecia Grodkowa. W tej zabawie wezmą udział mieszkańcy naszej gminy oraz goście z Gniewkowa.

Lokalne produkty zaprezentują panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Grodków. O godz. 15.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości w parku przy Domu Kultury, tam ciekawie zapowiada się Jarmark Średniowieczny z inscenizacją walk rycerskich. Swój jubileusz 25-lecia świętować będą Grodkowiacy. Gwiazdą wieczoru w tym dniu będzie grupa Czerwone Gitary.

Na niedzielę zaplanowano turniej tenisa stołowego, koncert chóru mieszanego z Jasnej Góry, a z wieży kościelnej na żywo zostanie odegrany z  trąbki hejnał Grodkowa. Na scenie pojawi się znana z takiego hitu, jak „Konik na biegunach”, Urszula, która w tym roku świętuje 35-lecie pracy artystycznej.

Check Also

„Bus na piątkę” odwiedzi Grodków

Bus zaparkuje w czwartek 28 marca przed Urzędem Miejskim w Grodkowie. Urzędnicy wojewody opolskiego w …