poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Dodatkowe środki dla grodkowskich strażaków

W brzeskim starostwie podpisane zostało 27 lutego porozumienie pomiędzy Powiatem Brzeskim a Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Na jego podstawie Powiat Brzeski przekaże na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej 30 000 złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektu budowlanego rozbudowy strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie.

– Grodkowska jednostka wymaga zarówno rozbudowy, jak i termomodernizacji. Aktualne warunki przechowywania sprzętu i pojazdów nie spełniają norm oraz warunków bezpieczeństwa załogi. Z tego powodu nie możemy korzystać m.in. ze ześlizgów – mówi bryg. Dariusz Maciążek, Komendant Powiatowy PSP w Brzegu. – Projekt na termomodernizację już posiadamy, teraz niezbędny jest projekt rozbudowy. Później będziemy mogli ubiegać się o pozwolenie budowlane, a następnie o środki z budżetu państwa.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie służy 36 strażaków. Na jej stanie znajdują się m.in. dwa auta gaśnicze, podnośnik i sprzęt do ratownictwa wodnego. Na bazie grodkowskiej jednostki działa Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, wyznaczona do działań podczas katastrof budowlanych, (gdy poszkodowanych poszukuje się metodami przyrządowymi – z użyciem kamery termowizyjnej, kamery wziernikowej, geofonu). Współpracuje ona ściśle z brzeską Grupą Ratownictwa Technicznego.

Check Also

Grodkowscy policjanci mają nowego komendanta

Został nim aspirant sztabowy Andrzej Grabny.