czwartek , 27 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Don Vasyl przyjedzie do Grodkowa

Muzykę cygańską i folkową będziemy mogli usłyszeć w najbliższą środę 15 listopada.

Don Vasyl pochodzi z Łodzi. Na scenie występuje od 12 roku życia. Od 1984 śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 założył zespół artystyczny „Don Wasyl i Roma”, który zmienił później nazwę na „Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy”. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997 roku. Jego ostatni teledysk nagrany do utworu „Marzenia się spełniają”, został w serwisie YouTube wyświetlony ponad milion razy.
Don Vasyl ma także inny talent. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji zatytułowanych „Kujawy piórem malowane” (1995) oraz „Twórcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy wydanego pod nazwą „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998).
W 2005 roku został uhonorowany odznaką Zasłużony Działacz Kultury.
Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, przy ulicy Kasztanowej 16 w Grodkowie. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w sekretariacie OKiR Grodków.

„Marzenia się spełniają” : https://www.youtube.com/watch?v=I3FI3nBjs4s

Check Also

Jak postępować przy podejrzeniu wystąpienia koronawirusa?

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje informacje dotyczące postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia koronawirusa.