poniedziałek , 9 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Dopalacze niebezpieczne także na Opolszczyźnie

Kilkanaście przypadków zatrucia tymi środkami.

Do Brzeskiego Centrum Medycznego trafił 19-letni mężczyzna z Przeczy, który zachowywał się agresywnie wobec personelu medycznego. Prawdopodobnie po zażyciu substancji psychoaktywnych młody mężczyzna zdemolował karetkę i zaatakował ratowników. Podobne przypadki odnotowano w innych regionach naszego województwa. Często w takich interwencjach ratownikom pomaga policja, ponieważ reakcja młodych ludzi po zażyciu tych środków jest gwałtowna i może zagrozić innym osobom znajdującym się w ich otoczeniu.

– Mamy informacje, że w ostatnim czasie na Opolszczyźnie doszło do kilkunastu zatruć dopalaczami. Opolscy policjanci wytypowali kilka miejsc w regionie, gdzie mogą być sprzedawane tego typu narkotyki. Wszystkie te miejsca są przez policjantów sprawdzane. Z oczywistych względów nie możemy zdradzać szczegółów tych działań. W tych sprawach ściśle współpracujemy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – informuje kom. Hubert Adamek, z zespołu prasowego KWP w Opolu.

Policja wciąż apeluje o to, aby nie eksperymentować z tymi niebezpiecznymi środkami. Ich zażywanie może doprowadzić nawet do śmierci.

Check Also

Święty Mikołaj przyjechał do Grodkowa na motorze [Zdjęcia, film]

  Na grodkowskim Rynku odbyła się mikołajkowa zabawa. Organizatorzy zaprosili do niej całe rodziny. Kilka …