środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Doradcy ZUS czekają na brzeskich przedsiębiorców

Na przedsiębiorców z Brzegu i okolic czekają doradcy płatników składek. Z ich bezpłatnych usług można skorzystać w brzeskim inspektoracie ZUS. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub prowadzisz małą firmę rodzinną, a masz wątpliwości jak płacić składki do ZUS w nowym roku lub chciałbyś wiedzieć czy nie masz zaległości, to doradca płatnika rozwieje twoje wątpliwości.

W brzeskiej placówce ZUS doradców jest dwóch, w województwie opolskim 15, a w całej Polsce rolę doradców pełni 732 konsultantów. Nowa usługa to efekt gruntownych zmian w opłacaniu składek. W styczniu, przedsiębiorcy po raz pierwszy dokonywali wpłat na indywidualny numer rachunku składkowego. Poza uproszczeniem sposobu wpłaty, zmianie uległ sposób ich księgowania w ZUS. U części przedsiębiorców mogło to spowodować niedopłatę, bo w przypadku zaległości na koncie płatnika, styczniowe wpłaty pokryły najpierw zadłużenie, a w następnej kolejności bieżące zobowiązania. Doradca płatnika odpowie na wszystkie pytania z zakresu ubezpieczeń i składek. Na przykład wyjaśni dokładnie, z czego wynika niedopłata i jak ją usunąć. Z usług doradcy każdy płatnik może skorzystać całkowicie za darmo.

– Doradcami płatnika zostali najbardziej doświadczeni pracownicy, którzy są po specjalnych szkoleniach i testach. Te osoby mają nie tylko przekazywać wiedzę, ale być dla właścicieli firm przewodnikiem w dziedzinie e-składki i w ogóle rozliczeń z ZUS – mówi Sebastian Szczurek, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Opolszczyźnie. – Przez to zaś gwarantujemy, że każdy z naszych płatników nie tylko otrzyma fachową odpowiedź na pytania, ale też pomoc w wypełnieniu dokumentów czy założeniu indywidualnego konta na portalu PUE ZUS – podkreśla rzecznik.

Doradcę płatnika znajdziesz na sali obsługi klientów w każdej placówce Zakładu
w województwie opolskim. Na ekranie biletomatu wybierz „Składki/Ubezpieczenia”,
a następnie „Doradca płatnika”. Jeśli masz już konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wizytę u doradcy możesz zarezerwować przez Internet. Nie musisz wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność.

  • Wejdź na stronę www.zus.pl i zaloguj się na PUE.

  • W panelu głównym PUE, po lewej stronie ekranu, wybierz opcję „Rezerwacja wizyt”.

  • Wybierz placówkę ZUS, w której chcesz zarezerwować wizytę.

  • Kliknij „Wybierz grupę spraw”, potem „Składki/Ubezpieczenia”, później „Doradca płatnika” i następnie „Dalej”.

  • Wybierz dzień i godzinę wizyty u doradcy.

Check Also

Blues Party. Jose Luis Pardo wystąpi w Grodkowie

Do Grodkowa przyjedzie gitarzysta, wokalista i kompozytor pochodzący z Buenos Aires. Koncert zaplanowano na sobotę …