wtorek , 16 Październik 2018
Z ostatniej chwili

Droga powiatowa doczeka się remontu

droga

Starostwo Powiatowe otrzyma dofinansowanie.

Droga powiatowa na trasie Łukowice Brzeskie – Brzeg, na odcinku Zielęcice – Brzeg zostanie przebudowana. Złożony przez powiat brzeski wniosek w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej 2016-2019 został wysoko oceniony przez komisję przy Wojewodzie Opolskim i umieszczony na drugim miejscu listy rankingowej. Całkowity koszt inwestycji to 6,95 mln zł. Dofinansowanie wyniesie około trzech milionów złotych.

Zadanie obejmuje przebudowę ul. Wyszyńskiego (od ronda), ul. Małujowicką oraz drogę biegnącą przez Zielęcice na terenie gminy Skarbimierz. Jest to pierwszy etap inwestycji, która docelowo ma objąć także przebudowę drogi biegnącej przez Małujowice i Łukowice Brzeskie. Inwestycje wspólnie finansować będą: powiat brzeski, gmina Brzeg oraz gmina Skarbimierz.

Dzięki niej droga będzie bezpieczniejsza. Skróci się także czas dojazdu mieszkańców do Brzegu. W ramach zadania zostanie przebudowana nawierzchnia drogi, istniejące zjazdy, ułożone zostaną nowe chodniki z kostki brukowej, powstanie też nowa kanalizacja. Na drodze ustawionych zostanie 41 lamp ledowych. Zakończenie robót drogowych, zgodnie z harmonogramem, przewiduje się do 15 listopada.

Check Also

Czyste powietrze. WFOŚiGW w Opolu zaprasza na szkolenie

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w poniedziałek 15 października, …