niedziela , 18 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Drogowcy przeniosą się na rondo

schetynowka2

Utrudnienia w ruchu drogowym potrwają jeszcze kilka tygodni.

W centrum Grodkowa trwa remont głównych ciągów komunikacyjnych.

Do tej pory najwięcej prac wykonano na najkrótszej z remontowanych grodkowskich ulic.

– Na ulicy Kasztanowej wykonaliśmy już roboty bitumiczne. Obecnie odtwarzany jest murek o długości 56,70 metrów. Od przyszłego tygodnia rozpocznie się remont chodnika od strony parku w kierunku ronda. W tym przypadku możemy powiedzieć, że wykonaliśmy już 80 procent zakładanych prac – informuje Agnieszka Kotela, z zespołu d/s komunikacji w firmie Skanska S.A.

Do końca lipca zostaną ułożone wszystkie warstwy nawierzchni w ciągu głównym ulicy Krakowskiej. Następnie zostanie odnowiony deptak dla pieszych.

Wkrótce drogowcy przeniosą się na rondo im. Solidarności. W połowie lipca zostanie wyremontowane skrzyżowanie ulic Kasztanowej, Reymonta, Krakowskiej i Sienkiewicza. Prace polegać będą nie tylko na położeniu nowego dywanika asfaltowego, ale także zostaną naprawione wysepki i chodniki.

W tym samym czasie rozpoczną się roboty na pozostałym odcinku ulicy Fornalskiej, który zostanie wyłączony z ruchu, za wyjątkiem mieszkańców.

Przebudowa wszystkich dróg kosztować będzie 2,8 mln zł. Wykonawca na zrealizowanie całego zadania ma czas do 30 września 2015 roku.

 

Check Also

Gruntowe zawody wędkarskie w Głębocku [Wyniki]

W niedzielę 11 sierpnia na zbiorniku wodnym „Głębocko – 2” rozegrano gruntowe zawody wędkarskie. Każdy …