poniedziałek , 9 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Drogowcy przeniosą się na rondo

schetynowka2

Utrudnienia w ruchu drogowym potrwają jeszcze kilka tygodni.

W centrum Grodkowa trwa remont głównych ciągów komunikacyjnych.

Do tej pory najwięcej prac wykonano na najkrótszej z remontowanych grodkowskich ulic.

– Na ulicy Kasztanowej wykonaliśmy już roboty bitumiczne. Obecnie odtwarzany jest murek o długości 56,70 metrów. Od przyszłego tygodnia rozpocznie się remont chodnika od strony parku w kierunku ronda. W tym przypadku możemy powiedzieć, że wykonaliśmy już 80 procent zakładanych prac – informuje Agnieszka Kotela, z zespołu d/s komunikacji w firmie Skanska S.A.

Do końca lipca zostaną ułożone wszystkie warstwy nawierzchni w ciągu głównym ulicy Krakowskiej. Następnie zostanie odnowiony deptak dla pieszych.

Wkrótce drogowcy przeniosą się na rondo im. Solidarności. W połowie lipca zostanie wyremontowane skrzyżowanie ulic Kasztanowej, Reymonta, Krakowskiej i Sienkiewicza. Prace polegać będą nie tylko na położeniu nowego dywanika asfaltowego, ale także zostaną naprawione wysepki i chodniki.

W tym samym czasie rozpoczną się roboty na pozostałym odcinku ulicy Fornalskiej, który zostanie wyłączony z ruchu, za wyjątkiem mieszkańców.

Przebudowa wszystkich dróg kosztować będzie 2,8 mln zł. Wykonawca na zrealizowanie całego zadania ma czas do 30 września 2015 roku.

 

Check Also

Święty Mikołaj przyjechał do Grodkowa na motorze [Zdjęcia, film]

  Na grodkowskim Rynku odbyła się mikołajkowa zabawa. Organizatorzy zaprosili do niej całe rodziny. Kilka …