środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Echo w lesie. Sulisław po raz drugi zaprasza na festiwal Chopin – Elsner

f23

W programie opera komiczna, występ kwartetu smyczkowego oraz biesiada kulinarna.

Festiwal Chopin-Elsner, który poprzednio odbywał się w grodkowskim Domu Kultury, a od minionego roku odbywa się w pięciogwiazdkowym pałacu Sulisław ma na celu upamiętnić postać Józefa Elsnera, wielkiego grodkowianina, który zasłynął na świecie, jako kompozytor i nauczyciel Fryderyka Chopina.

W tym roku imprezę zaplanowano na 5-6 listopada. Pierwszego dnia festiwalowego publiczność będzie świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Ich uwagę przyciągnie jednoaktowa opera zatytułowana „Echo w lesie”, która swoją premierę miała w 1808 roku a została oparta na tekście Wojciecha Pękalskiego. W sali kongresowej tym razem usłyszymy koloraturowe arie i duety. O dobrą zabawę zadbają soliści: Anna Ogińska, Oskar Koziołek-Goetz, Marzena Mikuła-Drabek, Monika Kionka, Filip Jędruch oraz zespół muzyczny Maes-Trio. Operę poprowadzi Jacek Woleński, która rozpocznie się o godz. 17.00.

W drugim dniu festiwalowym wystąpi kwartet smyczkowy „Fair Play Quartet”. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa obrazów Artura Kardamasza i Agaty Kosmali oraz biesiada kulinarna, podczas, której zostanie wybrana najlepsza potrawa regionalna.

Bilety na wszystkie wydarzenia w cenie od 89 złotych można już nabyć na stronie www.sulislaw.pl lub bezpośrednio w recepcji pałacu Sulisław.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.