poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

EHF Euro 2016: Zajrzyj za kulisy aren sportowych

ehf218

Zobacz, jak pracują dziennikarze sportowi.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn rozgrywane są, co dwa lata od 1994 roku. Dwunasta edycja tej imprezy po raz pierwszy odbywa się w Polsce. W dniach 15-31 stycznia najlepszych szczypiornistów z całej Europy, a także kibiców można spotkać na arenach w Krakowie, Gdańsku, Katowicach i we Wrocławiu. Nic, więc dziwnego, że to wydarzenie cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem mediów, które codziennie relacjonują przebieg EURO 2016.

– Mamy obecnie akredytowanych aż 1 250 dziennikarzy, z czego ponad 500 pracuje w krakowskiej Tauron Arenie – wylicza Marcin Rosengarten, rzecznik prasowy turnieju. – Piłka ręczna jest bardzo popularnym sportem na całym świecie, więc gościmy także media z Afryki, Egiptu czy Azji. Dla wszystkich dziennikarzy stworzyliśmy profesjonalne warunki pracy, bo tego wymaga od nas przede wszystkim Europejska Federacja Piłki Ręcznej.

W każdym z czterech miast gospodarzy wyznaczono i uzbrojono miejsca w niezbędny sprzęt, w których pracują m.in. dziennikarze, operatorzy kamer, prezenterzy wiadomości oraz fotografowie. Zarówno na parkiecie, jak i na trybunach przedstawiciele mediów mają dostęp do bezpłatnego internetu, gniazdek elektrycznych i transmisji meczu na telewizorach. W samym centrum medialnym odbywają się konferencje prasowe i są wydawane na bieżąco niezbędne materiały prasowe. Dziennikarze pracują od rana do późnych godzin nocnych relacjonując to, co dzieje się na zawodach i wokół nich, więc także nie zabrakło miejsc gastronomicznych. Do tego mobilne studia telewizyjne i foto budki. Teraz wszystko toczy się jak w maszynie.

Check Also

Przyjadą do nas popularni pisarze

Krzysztof Skiba, Maciej Orłoś, Dorota Masłowska, Andrzej Pilipiuk – to jedynie część pisarzy, z którymi …