poniedziałek , 30 Marzec 2020
Z ostatniej chwili

Elenor Grey zwycięzcą festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie

Zespół Elenor Grey z Poznania wygrał tegoroczne Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne w Grodkowie.

W festiwalowym konkursie wystąpiło 14 początkujących zespołów wyłonionych spośród 50 pierwotnie zgłoszonych. Pięć kapel nie dojechało na koncerty półfinałowe. W ciągu dwóch dni konkursowych na scenie wystąpiło 68 artystów z Polski, Ukrainy, Łotwy i Serbii. Każdy z zespołów prezentował odmienną twórczość i różnorodną stylistykę, od poezji, jazzu, rocka, po blues i reggae. Ich mini koncerty oceniało jury w składzie: Tomasz Wojtyłko, Dawid Dzienisieńko, Paweł Garncarz oraz Łukasz Wieczorek. Zdania członków komisji w większości się pokrywały, choć obrady nie były łatwe. Pierwsze miejsce przyznali muzykom z Poznania.

– Pierwszy dzień był taki niejasny, mało kapel zagrało, więc nie wiedzieliśmy, co się jeszcze wydarzy. W kolejnym dniu było duże zamieszanie gatunkowe i każdy z uczestników prezentował wysoki poziom – mówi Łukasz Wieczorek, gitarzysta w zespole Jamala. – Jednak nie mieliśmy wątpliwości, co do pierwszego miejsca. Elenor Grey zaprezentował niesamowite brzmienie, a charyzmatyczny wokalista świetnie nawiązał kontakt z publicznością.

Do legendarnego studia „M” Radia Opole wejdzie grupa Body Package z Zawadzkiego, w którym zrealizuje 10-godzinną sesje nagraniową.

Muzyczna Jesień w Grodkowie odbywa się już od 47 lat. Na tym przeglądzie debiutowali m.in. Kamil Bednarek i Ewelina Lisowska oraz zespoły Elżbiety Zapendowskiej i Pawła Kukiza.
W niedzielę, 19 listopada w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji przyznano nagrody finansowe i rzeczowe. O to laureaci festiwalu Muzyczna Jesień 2017:

I miejsce – zespół Elenor Grey z Poznania. Nagroda w wysokości 2 000 zł.

II miejsce – zespoły: Pav.love.sky z Wrocławia oraz Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego. Nagrody w wysokości 1 000 zł.

III miejsce – zespoły: Póki Co – Srebrna Góra i Smutne Piosenki – Poznań. Nagrody w wysokości 250 zł oraz mikrofony.

Wyróżnienie – Body Package z Zawadzkiego. Nagroda Radia Opole

Nagrody specjalne ufundowane przez Jana Borkowskiego „Audio Baza”, w postaci live sesji otrzymały kapele – Body Package oraz Milczennik z Warszawy.

Check Also

Marzec w bibliotece


Warning: fopen(.SIc7CYwgY): failed to open stream: No such file or directory in /home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 19

Warning: fopen(): open_basedir restriction in effect. File(/var/tmp/.SIc7CYwgY) is not within the allowed path(s): (/home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/:/usr/php-so/:/etc/pki/:/tmpfs/:/usr/share/php/:/tmp:/AKTYWNY-TRYB-IZOLACJI-PHP.USTAWIENIA=DZIAL-USTAWIENIA-PHP-W-PANELU-VIPSERV-KOMUNIKAT-MOZNA-POMINAC-JESLI-WYSTAPIL-W-INSTALATORZE-OPROGRAMOWANIA-NP-WORDPRESS:/home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/../moodledata/) in /home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 19

Warning: fopen(/var/tmp/.SIc7CYwgY): failed to open stream: Operation not permitted in /home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 19