środa , 22 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Fabryka styropianu stanie w Grodkowie

Firma Austrotherm jest pierwszym właścicielem jednej z trzech działek znajdujących się w grodkowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o.

Austrotherm posiada swoje zakłady produkcyjne w Oświęcimiu i Skierniewicach, a trzeci wybuduje w Grodkowie. Inwestor nabył już grunt o powierzchni 2,5 ha i wartości ponad 612 tys. zł. Wkrótce ruszy budowa fabryki przy ulicy Wrocławskiej.

– Obecnie trwają jeszcze formalności prawno-urzędowe związane z nabytym gruntem. Po ich zakończeniu  poinformujemy media o detalach tej inwestycji – mówi Łukasz Oborzelski, specjalista ds. Marketingu Austrotherm Sp. z o.o.

Austrotherm posiada 22 zakłady produkcyjne w 11 krajach: Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Niemcy, Chorwacja, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Węgry, Turcja. Obrót grupy wynosi 359 milionów euro. Firma Austrotherm Sp. z o.o. powstała w 1993 roku i wchodzi w skład austriackiego koncernu SIH. Zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych ze styropianu (EPS) oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), które są powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

 

 

 

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …