czwartek , 5 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Festiwal otwarty na różne nurty muzyczne

Czteroosobowe jury oceni występy 24 kapel z całej Polski.

Na tegorocznej Muzycznej Jesieni w Grodkowie zobaczymy ponad stu muzyków, którzy będą walczyć o uznanie jury, które bardzo dokładnie będzie zwracać uwagę na poszczególne występy wyszukując tych jedynych perełek scenicznych. Wybór najlepszych kapel na pewno będzie burzliwy i nie łatwy, ponieważ poziom nadsyłanych zgłoszeń w tym roku był na wysokim poziomie muzycznym.

Przede wszystkim będziemy zwracać uwagę na repertuar, na to czy jest tzw. „coś” w danym utworze. Jest to jeden z niewielu festiwali w Polsce, który jest tak bardzo otwarty na różne gatunki muzyczne, więc musimy się wznieś ponad własne preferencje, muzyczne gusta a doceniać kunszt, wykonanie i wartość artystyczną danej piosenkimówi Dawid Dzienisieńko, gitarzysta w zespole Szymona Wydry i Carpe Diem oraz członek jury tegorocznego festiwalu.

Oprócz Dawida, w gronie jury zasiądą jeszcze: Stanisław Wieczorek – dyrektor Domu Kultury w Grodkowie, Tomasz Wojtyłko – dziennikarz muzyczny Radia Opole i Jerzy Wojtczak – współwłaściciel agencji koncertowej Woja.

W tym roku dominuje muzyka rockowa, ale również nie zabraknie muzyki w rytmach jazzu, soulu, R&B, reggae, metalu i bluesa. Twórczości 24 kapel będzie można posłuchać w dniach 25-27 listopada. Start imprezy już w najbliższy piątek o godz. 17.00. Wstęp wolny!

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]