poniedziałek , 18 Listopad 2019
Z ostatniej chwili

Te filmy zobaczymy w Grodkowie

Smerfy w poszukiwaniu zaginionej wioski i Pokot – to filmy, które 9 czerwca zobaczysz w Grodkowie.

Kino objazdowe ponownie przyjedzie do Grodkowa. W kinie Klaps będą dwa seanse.

Kolejne filmowe premiery dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów zostaną wyświetlone w piątek 9 czerwca w sali grodkowskiego kina Klaps. Zakupu biletów oraz rezerwacji konkretnych miejsc można dokonać na stronie internetowej Opolskiego Kina Objazdowego – www.film.opole.pl/ Również bilety można nabyć godzinę przed planowanym seansem. W placówce Ośrodka Kultury i Rekreacji, przy ulicy Powstańców Śląskich w Grodkowie znajduje się 176 miejsc.

Na piątek 9 czerwca zaplanowano dwa filmy:

– O godz. 16.00 zostanie wyświetlony film „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski” – Komedia animowana nagrana na terenie USA, która swoją światową premierę miała 23 marca. W Polsce do kin film trafił 26 maja tego roku. Smerfetka wraz z kilkoma innym smerfami wyrusza na wyprawę, aby dowiedzieć się, czemu jest jedyną dziewczyną w wiosce. W całej wiosce Łasuch, Ważniak, Papa Smerf, Laluś mają jakieś zadania. Co jednak ma robić Smerfetka? Jedyna dziewczyna w całej grupie niebieskich smerfów? W poszukiwaniu odpowiedzi towarzyszyć jej będą inne Smerfy. Wspólnie wyruszą w wielką podróż, która odkryje przed nami niezwykłą tajemnicę… Ale, uwaga, każdy ich krok śledzi Gargamel.

– O godz. 18.00 „Pokot” – Film dramatyczny i kryminalny w reżyserii Agnieszki Holland oraz Katarzyny Adamik, który swoją premierę w kinach miał 12 lutego 2017 roku. Otrzymał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W obsadzie aktorskiej zobaczymy m.in. Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca i Andrzeja Grabowskiego. Film przedstawia widzom wydarzenia w Sudetach. Dochodzi tam do serii morderstw, których ofiarami są myśliwi. Wobec bezradności policji śledztwo rozpoczyna emerytowana inżynierka. Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren…  W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

Ceny biletów: 16 złotych normalny, 14 złotych ulgowy, 12 zł grupowy.

Check Also

Startuje jubileuszowa edycja Muzycznej Jesieni w Grodkowie

W tym roku świętujemy 50-lecie festiwalu Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, który rozpocznie się …