środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Te filmy zobaczymy w Grodkowie

W Kinie Klaps będą trzy seanse: Porady na zdrady, Maria Skłodowska-Curie i Zając Max ratuje Wielkanoc.

Kino objazdowe ponownie przyjedzie do Grodkowa. Kolejne filmowe premiery dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów zostaną wyświetlone we wtorek 11 kwietnia w sali grodkowskiego kina Klaps. Zakupu biletów oraz rezerwacji konkretnych miejsc można dokonać na stronie internetowej Opolskiego Kina Objazdowego – www.film.opole.pl/ Również bilety można nabyć godzinę przed planowanym seansem. W placówce Ośrodka Kultury i Rekreacji, przy ulicy Powstańców Śląskich w Grodkowie znajduje się 176 miejsc.

Na wtorek 11 kwietnia zaplanowano trzy filmy:

– O godz. 16.00 zostanie wyświetlony film „Zając Max ratuje Wielkanoc” – Komedia animowana nagrana na terenie Niemiec, która swoją światową premierę miała 11 lutego. W Polsce do kin film trafił 24 marca tego roku. W obsadzie polskiego dubbingu są m.in. Piotr Adamczyk, Anna Cieślak i Włodzimierz Press. Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić się czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.

– O godz. 18.00 „Maria Skłodowska-Curie” – Film biograficzny i dokumentalny w reżyserii Marii Noelle, który swoją premierę w kinach miał 9 września 2016 roku. W obsadzie aktorskiej zobaczymy m.in. Karolinę Gruszkę, Daniela Olbrychskiego, Jana Frycza i Artura Dziurmana. Film przedstawia widzom portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych.

– O godz. 20.00 „Porady na zdrady” – Polska komedia romantyczna w reżyserii Ryszarda Zatorskiego twórcy takich tytułów, jak „Tylko mnie kochaj” czy „Dlaczego nie”. Światowa premiera filmu nastąpiła 23 lutego tego roku. W filmie zobaczymy m.in. Olgę Borys, Weronikę Rosati, Annę Dereszowską, Tomasza Karolaka i Jerzego Dudka. Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę „przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…

Ceny biletów: 16 złotych normalny, 14 złotych ulgowy, 12 zł grupowy.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …