poniedziałek , 16 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Firmy nie chcą pomagać rodzinom?

Tylko trzy honorują Karty Dużej Rodziny.

Tańsze fryzury, kredyty czy usługi telefoniczne – to tylko część profitów wynikających z posiadania Opolskiej Karty Rodziny i Seniora lub ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Pierwszą z nich wprowadził Urząd Marszałkowski w Opolu, która jest wydawana od kwietnia 2014 roku. Natomiast drugą kartę przyznaje rząd, z której można skorzystać od stycznia tego roku. Jednak zainteresowanie kartami jest niewielkie. W samym Grodkowie obie karty honorują tylko trzy firmy: PKO BP, Play i Zakład Fryzjerski „Uroda”, które znajdują na Rynku.

– Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Grodków i wspierać tych, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Dla tego bardzo chętnie uczestniczymy w tym projekcie. W naszym zakładzie można uzyskać ulgi na usługi fryzjerskie w wysokości od 5 do 15 procent – informuje Natalia Walczak, z zakładu fryzjerskiego „Uroda”.

Urzędnicy szukają kolejnych firm, które zechciałyby przystąpić do tego programu. Magistrat czeka na zgłoszenia od przedsiębiorców.

– W najbliższym czasie zorganizujemy spotkanie z przedsiębiorcami, podczas którego m.in. zostaną  przedstawione założenia Programu OKRiS. Ponownie przekażemy informacje  do Urzędu Marszałkowskiego o potrzebie szerszych działań promocyjnych na terenie gminy. Również będziemy informować każdą osobę zakładającą firmę lub dokonującą zmian w ramach CEIDG o OKRiS – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Karty rodziny można uzyskać bezpłatnie, wystarczy złożyć tylko wniosek w urzędzie gminy. Informacje na temat tych projektów można znaleźć na stronach internetowych: www.rodzina.gov.pl albo www.ssd.opolskie.pl

 

Check Also

Grodków wspomina 13 grudnia 1981 [Zdjęcia]

Dziś w Grodkowie odbyły się uroczystości związane z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.