niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Fotograficzne podsumowanie 2019 roku [Zdjęcia]

Rok 2019 w gminie Grodków obfitował w wiele sukcesów sportowych, ciekawych inwestycji oraz wydarzeń kulturalnych.

W kwietniu 2019 roku Olimp Grodków sezon zakończył na 5 miejscu w I lidze piłki ręcznej – grupa B. Podopieczni Piotra Mieszkowskiego i Grzegorza Malinowskiego rozegrali 22 mecze, z czego 12 wygrali a 10-krotnie doznali smaku porażki. W całym sezonie 2018/19 zdobyli 550 bramek i tyle samo stracili. W sumie zdobyli 35 punktów. W sierpniu 2019 roku w Brazylii spore sukcesy odnieśli zawodnicy Taekwon-do. Adam Janiszewski został Mistrzem Świata w walkach a Mateusz Rojowski został wicemistrzem świata seniorów w wadze ciężkiej. W grudniu 2019 roku w Grodkowie gościliśmy blisko 500 miłośników tej dyscypliny sportowej. Po raz pierwszy LZS Starowice wziął udział w III-ligowych rozgrywkach piłki nożnej. Niestety podopieczni Jakuba Reila po I rundzie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i przed nimi teraz ciężkie zadanie do wykonania wiosną 2020 roku – utrzymać się w 3 lidze. Tradycyjnie, jak co roku w Grodkowie nie zabrakło cyklicznych imprez tj. Bieg Tropem Wilczym, Bieg Belfra, Festival Piłki Ręcznej, Zawody Modelarskie w Lipowej i Grodkowie, ogólnopolskie rzutowe zawody wędkarskie, gminne zawody strażackie oraz piknik na osiedlu organizowany przez stowarzyszenie „Nasze Osiedla”. Po raz pierwszy miasto Grodków zorganizowało międzynarodowy mecz towarzyski drużyn młodzieżowych kobiet z udziałem reprezentacji Polski i Republiki Czeskiej w piłce nożnej.

W 2019 roku przypadły dwie historyczne rocznice 70-lecie Domu Kultury w Grodkowie oraz 50-lecie festiwalu Muzyczna Jesień.

Czarownice tym razem przyleciały do Lipowej a najlepsze potrawy kobiety zaprezentowały w tej samej miejscowości podczas XV edycji Dziedzictwa Kulinarnego Gminy Grodków.

Sporo atrakcji było dla najmłodszych a w minionym roku odwiedzili nas znakomici goście m.in. goście z Ukrainy oraz artyści – Paweł Kukiz, Ewelina Lisowska, Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar oraz Smolasty. W Lewinie Brzeskim na Dożynkach Wojewódzkich Gminę Grodków reprezentowało sołectwo Gola Grodkowska. W Grodkowie mieszkańcy aktywnie wsparli strażaków ochotników z Tarnowa Grodkowskiego podczas pikniku kulinarnego, którzy zbierali środki na zakup sprzętu ratowniczego. W Brzegu podczas festiwalu tortów, ciast i ciasteczek zaprezentowano pałac w Kopicach wykonany z tortu. Ciekawe iluminacje świąteczne domów pojawiły się w Więcmierzycach, Bogdanowie i Lipowej, co przyciągało licznie turystów.

Sporo się działo też w zakresie inwestycji. Remontów kompleksowych, nowych obiektów i pojazdów doczekały się nasze służby ratownicze – policja i straż pożarna. Przebudowano przejazdy kolejowo-drogowe przy ulicach Warszawska i Wrocławska w Grodkowie, prywatny inwestor rozpoczął przebudową zabytkowego holenderskiego wiatraka przy ulicy Krakowskiej w Grodkowie, szkoła w Kolnicy otrzymała nowoczesny sprzęt komputerowy, w Kolnicy też zamontowano nową sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych. Przebudowano drogi: ulice Opolską w Grodkowie, drogę gruntów rolnych w Jaszowie, drogę powiatową z Wójtowic do Sulisławia. W Sulisławiu wybudowano nowoczesną halę sportową oraz zainstalowano kolorową iluminację zabytkowego pałacu.

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …