czwartek , 27 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Gary Moore Tribute Band. Koncert w Grodkowie

Jack Moore, syn słynnego Gary’ego – zmarłego w 2011 roku gitarzysty i wokalisty, autora takich przebojów jak „Need your love so bad”, „Parisienne Walkways”, „Still Got The Blues” czy „Wild frontier”, wystąpi wspólnie z zespołem Gary Moore Tribute Band.

Koncert jest poświęcony jednemu z najbardziej cenionych i wszechstronnych gitarzystów wszech czasów – Gary’emu Moorowi, którego przeboje w serwisie YouTube mają ponad 100 mln odsłon.

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Oprócz Jacka, na scenie zobaczymy również basistę Łukasza Gorczycę, gitarzystę Bogdana Topolskiego, wokalistę Szymona Pejskiego a na perkusji zagra Tomasz Dominik.

Koncert z cyklu „Blues Party”, odbędzie się w sobotę 26 października, o godz. 20:00. Bilety w cenie 40 zł – do nabycia w sekretariacie OKiR.

Check Also

Big Band Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet

Specjalnie dla Grodkowian zagra Big Band Uniwersytetu Opolskiego. Na zaproszenie Ośrodka Kultury i Rekreacji, muzycy …