środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Gnojna wygrała I Turniej Wsi

W zawodach rywalizowało dziewięć sołectw gminy Grodków.

Na boisku wiejskim w Wojsławiu drużyny startowały w siedmiu konkurencjach. W pierwszej z nich mieszkańcy wieźli sołtysa na taczce. W kolejnych trzeba było m.in. wbijać gwoździe, biegnąć na nartach oraz slalomem tocząc po murawie oponę samochodową.

– Były zadania łatwiejsze i trudniejsze, które wymagają gry zespołowej, współpracy wszystkich zawodników. Nawet rzuty ziemniakiem do kalosza nie były wcale takie proste, które wcześniej trenowałam z córką w domu – mówi Iwona Grabowska, sołtys Jeszkotli.

W zaciętej rywalizacji brali udział mieszkańcy Gnojnej, Zielonkowic, Tarnowa Grodkowskiego, Polany, Jeszkotli, Wojsławia, Nowej Wsi Małej, Kolnicy i Lubczy. Turniej dziewięciu sołectw zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Nasz Wojsław”, które na organizację tego przedsięwzięcia pozyskało dotację z urzędu miejskiego w Grodkowie.

– To była pierwsza edycja tej imprezy, którą będziemy chcieli kontynuować w następnych latach – mówi Paweł Garncarz, prezes zarządu SRL „Nasz Wojsław”. – Za rok zaprosimy inne sołectwa, które teraz nie brały udziału w turnieju i przygotujemy dla nich inne konkurencje sportowe.

Gmina Grodków liczy 36 sołectw.

Wyniki:

I miejsce – Gnojna – 51 punktów

II miejsce – Zielonkowice – 47 pkt.

III miejsce – Tarnów Grodkowski – 43 pkt.

IV miejsce – Polana – 37 pkt.

V miejsce – Jeszkotle oraz Wojsław – 36 pkt.

VI miejsce – Nowa Wieś Mała – 29 pkt.

VII miejsce – Kolnica – 22 pkt.

VIII miejsce – Lubcz – 21 pkt.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …