czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Gorące ferie zimowe grodkowskich uczniów

Od 14 stycznia do 20 stycznia 2018r. uczniowie gminy Grodków podczas ferii zimowych przebywali w Zakopanem wraz z opiekunami Beatą Dudą, Lucyną Maciejowską, Joanną Siubiś i Martą Stobrawą-Biegun. Organizatorem wyjazdu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie.

Sprawiać radość i zapewniać niezapomniane chwile nie tylko dzieciom, ale również ich opiekunom, rodzicom – to główny cel naszych działań, dlatego od lat przygotowujemy wyjątkowe ferie zimowe. Od lat korzystamy ze sprawdzonej formuły, która pozwala dzieciom pogodzić szusowanie po górskich stokach, wspólny czas i zabawę z rówieśnikami oraz relaks z widokiem na tatrzańskie szczyty. Kiedy pociechy bawią się z przyjaciółmi pod opieką kadry Poszukiwaczy Przygód,   rodzice w Grodkowie mają czas tylko dla siebie.

Jesteśmy nauczycielami przede wszystkim z pasją. Na nasze działania składają się doświadczenie, wiedza oraz wrażliwość, które pragniemy przekazać naszym podopiecznym. Ich twórczo spędzony czas, integracja i radość poznawania, to dla nas najważniejszy cel. Każdy wyjazd przygotowujemy tak, by na długo pozostał w pamięci. Chcemy bawić i uczyć, rozwijać i rozbudzać wśród wychowanków nowe pasje. Naszą pracę traktujemy jak misję, którą wypełniamy, jako wolontariat z najwyższym zaangażowaniem.

Mieszkaliśmy tradycyjnie w Willi „U Kasi” położonej na Olczy. U Państwa Stachoń- Groblowy właścicieli willi, którzy zawsze darzą nas niezwykłą gościnnością oraz pyszną domową kuchnią. Olcza to największa i najstarsza dzielnica Zakopanego. Znajduje się we wschodniej części miasta. W programie przygotowane były różne atrakcje:  wyjście do Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo na Olczy os. Piszczory, kulig, kąpiel w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej i Chochołowie, kino, labirynt, nauka jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktorów. Narciarstwo to przede wszystkim jedna z przyjemności, na którą nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Większość dzieci po raz pierwszy jeździło na nartach i było to dla nich wyjątkowym przeżyciem. Narty to zabawa oraz rekreacja. Góry magnetyzują nie tylko amatorów pieszych wędrówek, ale zimą także narciarzy i również nas. Tatry i Podhale to wspaniała zimowa kraina, która każdego roku przyciąga nas, miłośników białego szaleństwa. Każdy, niezależnie od wieku i umiejętności, znajduje coś dla siebie. Tym razem również postawiliśmy na narty, odwiedzając Ząb. Najszczęśliwszą wieś w kraju, gdyż posiada KRÓLA – Kamila Stocha. Ponadto zorganizowane były piesze wycieczki w góry. Duża ilość śniegu spowodowała, że dzieci mogły nacieszyć się zimą.

Zakopane, co roku zaskakuje nas atrakcjami i w tym roku również. Na szczycie Gubałówki przywitała nas Kraina Świateł, 10 świecących figur, czyli rozświetlone iluminacje góralskie. Takiej świetlnej oprawy nie mają żadne inne polskie góry. Zupełnie nowa koncepcja iluminacji została przygotowana i zaprojektowana specjalnie z myślą o Tatrach, Zakopanem i uwielbianej przez turystów Gubałówce. Trójwymiarowe świetlne rzeźby Krainy Światła nawiązywały do kultury góralskiej. Świetnym zwieńczeniem udanego wieczoru na Gubałówce była sesja zdjęciowa na tle imponujących sań ciągniętych przez dwa konie i złoty wagon, stworzony z tysięcy ekologicznych, ledowych światełek, który wjechał na szczyt Gubałówki w 1938 roku. Zdjęcia na ich tle były wspaniałą pamiątką z pobytu na Gubałówce.   U podnóża Gubałówki przywitał nas efektowny świetlny napis informujący o nadchodzących obchodach 80-lecia budowy kolei na Gubałówkę.

Zimowisko w Zakopanem było bardzo ciekawym i edukacyjnie pożytecznym czasem dzięki  zaangażowaniu i profesjonalnej pracy kadry pedagogicznej. Serdecznie wszystkim dziękuję!

Pragnę również serdecznie podziękować:

Burmistrzowi Grodkowa p. Markowi Antoniewiczowi, Prezesowi Banku Spółdzielczego p. Zdzisławowi Wojdakowi za dofinansowanie wyjazdu dla tej grupy uczniów. To dzięki Waszemu współudziałowi, uczniowie mogli spędzić piękne chwile i zachować niezapomniane wrażenia.

Kierownik Zimowiska

     Beata Duda

                                                               

 

Check Also

Przebudują schody i wejście do parku jubileuszowego

Grodkowski magistrat zapytał o koszty tej inwestycji. Wkrótce dowiemy się, kto i za jaką kwotę …