środa , 17 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Gratka nie tylko dla fanów kolei

SONY DSC
SONY DSC

Szynobusem na piknik kolejowy w Racławicach Śląskich.

Kolejna edycja pikniku kolejowego na pograniczu polsko-czeskim odbędzie się już pod koniec maja w Racławicach Śląskich. Na tym prestiżowym wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Główną atrakcją tegorocznego pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich będzie jeden z najpiękniejszych odrestaurowanych parowozów – lokomotywa parowa Ty42-24 z Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów w Pyskowicach.

Kolejną atrakcją tej imprezy będą lokomotywy spalinowe i elektryczne PKP Cargo, które, na co dzień są wykorzystywane do przewozów towarowych. Również nie zabraknie taboru Przewozów Regionalnych, którym podróżujemy na trasie Kędzierzyn-Koźle – Brzeg – Gliwice przez Grodków Śląski.

Warto zajrzeć do budynku dworcowego, który dzięki staraniom lokalnych miłośników kolei przeszedł remont. W tym obiekcie będzie można zobaczyć makietę, a na niej wagony piętrowe idealnie odwzorowane na podstawie tych, jakie kursowały w pociągach w relacji Racławice Śląskie-Racibórz.

Dla spragnionych wysiłku fizycznego także coś się znajdzie. Każdy będzie mógł zmierzyć się w wyścigu drezyn ręcznych. Najlepsi zostaną nagrodzeni pucharami. O nagrody mogą powalczyć turyści, którzy najlepiej zapowiedzą przyjazd danego pociągu.

Nie zabraknie również muzyki, w tym także koncertu orkiestry dętej z Politechniki Opolskiej.

Impreza oficjalnie rozpocznie się, o godz. 13:00 w sobotę 30 maja i potrwa dwa dni. Dojechać na nią można Ekspresem Dętym z Opola Głównego – odjazd o godz. 10:45, powrót z Racławic Śląskich zaplanowano na godz. 15: 40. Przejazd jest darmowy, a bilety można rezerwować od 22 do 25 maja, więcej informacji można znaleźć na stronie www.kolejnaorkiestre.art.pl Z kolei mieszkańcy Grodkowa na piknik mogą dojechać wszystkimi pociągami REGIO zarówno w sobotę, jak i niedzielę, zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy.

Portal Teraz Grodków24 objął swoim patronatem medialnym to wydarzenie. Obszerną relację z tego pikniku będzie można zobaczyć w naszych mediach.

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …