środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Grodków dla seniorów

gody6

Stowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” organizuje akademię seniorów.

Seniorzy będą mogli poznać nowe technologie, uprawiać jogę czy wziąć udział w zajęciach rękodzieła i teatralnych.

Brzeskie LGD po raz drugi organizuje akademię seniorów. Na realizację tego zadania pozyskało ponad 126 tysięcy złotych z rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020. Wsparciem zostanie objętych 200 osób powyżej 60 roku życia, które mieszkają na obszarze Lokalnej Grupy Działania.

– Projekt ma na celu umożliwienie seniorom i seniorkom skorzystania z oferty edukacyjno-kulturalnej ukierunkowanej na wzrost zdolności seniorów do utrzymania aktywności fizycznej i umysłowej, pobudzenia ich twórczości, zwiększenia otwartości i elastyczności myślenia, co w rezultacie przyczyni się do zapobiegnięcia ich marginalizacji i wykluczenia społecznego – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Dzięki środkom dedykowanym tylko seniorom do końca tego roku zostanie zorganizowanych 51 szkoleń, w ramach, których przewidziano 120 godzin lekcyjnych i 45 godzin zegarowych na przeprowadzenie zajęć o różnorodnej tematyce. Na terenie gminy Grodków zajęcia dla seniorów zostaną zorganizowane w Kopicach, Gnojnej, Wojsławiu, Kobieli oraz w samym Grodkowie.

W 2016 roku seniorzy powyżej 60 roku życia wezmą udział w zajęciach teatralnych, sportowo-rekreacyjnych, rękodzieła oraz w warsztatach z zakresu treningu umysłu, nowych technologii i psychologii pozytywnej.

Stowarzyszenie czeka także na kontakt grup liczących minimum 10 osób, które chciałyby skorzystać z zajęć w swoich miejscowościach. Chętni mogą się zgłaszać pod numerem telefonu 77 412 90 21 bądź osobiście w biurze LGD – Krzyżowice 72, gmina Olszanka.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.