piątek , 28 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Grodków: Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu. Ulica Wrocławska nieprzejezdna !

Dwie osoby zostały przetransportowane do opolskich szpitali. Nieprzejezdna jest ulica Wrocławska w Grodkowie.

Strażacy informację o zdarzeniu otrzymali o godz. 13: 28. Na miejsce zadysponowano: po 3 zastępy JRG z Grodkowa i Brzegu, 1 zastęp z KW PSP Opole oraz 2 jednostki OSP z Tarnowa Grodkowskiego i Gnojnej.

Budynek zamieszkały przez 3 rodziny, w tym 11 osób prawdopodobnie nie będzie nadawał się już do użytku. Wybuch był tak potężny, że odłamki szkieł zasypały główną ulicę przejazdową przez centrum Grodkowa. W momencie wybuchu w obiekcie znajdowało się 5 osób, z czego 2 zostały poważnie poparzone. Jedną z nich zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola, druga została przewieziona karetką pogotowia do brzeskiego szpitala.

– Na miejscu zdarzenia obecnie pracuje siedmiu ratowników z grupy specjalistyczno-technicznej PSP w Brzegu – informuje kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. – Jej celem będzie rozpoznanie i dokonanie stabilizacji uszkodzonej konstrukcji budynku. Ulica Wrocławska w Grodkowie, czyli główna droga dojazdowa do obwodnicy miasta i autostrady A4 będzie jeszcze nieprzejezdna przez około 3 godziny.

Pozostałym poszkodowanym na dzisiejszą noc gmina zapewniła nocleg w hotelu. Magistrat analizuje teraz różne formy pomocy dla rodzin, które ucierpiały w tym zdarzeniu.

Check Also

Świętujmy razem podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Sięgnęliście po unijne dotacje i odnieśliście sukces? Wspaniale! Teraz pozwólcie, by dowiedzieli się o tym …