czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Grodków gotowy na przyjęcie pielgrzymów

panorama18_grodkow2012

Gmina Grodków przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Na terenie całej diecezji opolskiej ma zamieszkać około 6 tysięcy młodych osób, którzy przyjadą m.in. z Boliwii, Bahrajnu, USA czy Togo. W opolskich gminach będą przebywać w dniach od 20 do 25 lipca. Gmina Grodków gościć będzie pielgrzymów z sąsiedniego kraju.

– W gminie Grodków pojawi się 45-osobowa grupa z Czech, która będzie miała zapewniony czas przez wolontariuszy. Ich pobytem zajmuje się parafia w Grodkowie oraz parafia w Kobieli – informuje Agnieszka Przybyłowska, z Zespołu Centrum Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej.

Czescy pielgrzymi na nudę nie będą mogli narzekać. W pierwszym dniu będą poznawać mieszkańców naszego regionu oraz uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych. W kolejnych dniach zaplanowano zawodowy sportowe, koncerty czy prezentacje kultury gości. Również Czesi będą poznawać lokalne zabytki i historię z nimi związaną. Obchody Światowych Dni Młodzieży odbywają się dzięki wsparciu gminy Grodków, która przeznaczyła 15 tysięcy złotych na organizację zadań związanych z tym wydarzeniem.

Po obchodach ŚWDM w diecezjach młodzież uda się do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. W tym czasie w Krakowie pojawi się około 2 milionów pielgrzymów z całego świata.

Check Also

Fuszerka na ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc [Zdjęcia]

Liczy sobie ponad pięć kilometrów długości, ma 3 m szerokości, kosztowała ponad 1,7 mln złotych. …