czwartek , 25 Kwiecień 2019
Z ostatniej chwili

Grodków: nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu w centrum [Zdjęcia]

SONY DSC

Chodzi skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Morcinka.

Nowe rondo ma usprawnić ruch w okolicach szkół, przedszkola i osiedli mieszkaniowych.

Zmiany organizacji ruchu są widoczne już od kilku dni. W centrum Grodkowa powstało drugie rondo. Znaki na miejscu już są, część kierowców dość szybko zauważyła zmianę, ale są i tacy, którzy jadą na pamięć i nie zatrzymują się przed rondem, dlatego w tym rejonie warto uważać, bo o stłuczkę naprawdę łatwo. Mieszkańcy zgodnie podkreślają na naszym Facebook’u, że należałoby jeszcze poprawić oznakowanie, aby rondo było bardziej widoczne dla wszystkich użytkowników drogi.

– Mogliby coś postawić na tej wysepce, ponieważ niektórzy w nocy zapominają, że jest tam rondo – pisze pani Marta.

– Przy wyjeździe z POLOmarkertu powinien być nakaz skrętu w prawo, a zamiast linii przerywanej w tym miejscu należy namalować linię podwójną ciągłą. Wtedy rondo w całości spełni swoją rolę – pisze internauta Gregor.

W miejscu dotychczasowego skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Morcinka powstały nowe chodniki i progi wyspowe. Powstał też nowy zjazd do prywatnej posesji w zakresie pasa drogowego. Drogowcy odtworzyli konstrukcję nawierzchni, a do dyspozycji kierowców jest jezdnia o szerokości 7,5 metra. Inwestor zapewnił także przejezdność dla samochodów ciężarowych poprzez utwardzenie nawierzchni wyspy ronda z kostki kamiennej.

 


Check Also

Strażacy z OSP proszą o wsparcie na zakup sprzętu

Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnowie Grodkowskim zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Wkrótce odbędzie …