wtorek , 21 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Grodków: Rekord orkiestrowego zegarka

SONY DSC
SONY DSC

Wylicytowano go za 500 zł.

Popularnością cieszyły się także orkiestrowe koszulki. Najdroższa poszła za 270 zł. Grodkowianie chętnie otwierali swoje portfele i zacięcie rywalizowali o nabycie pozostałych przedmiotów m.in. kalendarzy, poduszek, książek oraz kubków. Ceny na aukcji wynosiły od 10 do 500 zł. Tylko z samej licytacji obydwóm sztabom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 6 200 zł. Dla porównania w poprzednim roku za podarowane gadżety zapłacono 3 295 zł.

Również rekordowo hojni byli mieszkańcy gminy Grodków, którzy w ciągu pięciu godzin błyskawicznie zapełniali puszki kwestujących osób na ulicach Grodkowa, Bąkowa, Młodoszowic, Kolnicy i Kucharzowic. Tylko w tych miejscowościach mogliśmy spotkać aż 80 wolontariuszy, uczniów szkół podstawowych. Najmłodsza z nich miała zaledwie 2, 5 roku.

W tegorocznym finale WOŚP zebrano w sumie 25 185,12 złotych, a to suma o ponad 6 tysięcy większa niż rok temu. Zebrane środki w tym roku zostaną wydane na wyposażenie oddziałów pediatrycznych i opiekę dla seniorów. Dodajmy, że na oficjalnym liczniku orkiestry widnieje już suma ponad 62, 4 miliona złotych.

Check Also

Zagadkowy Grodków – gra terenowa

Izba Pamięci Ziemi Grodkowskiej przygotowała dla mieszkańców oraz wszystkich chętnych do zwiedzania Grodkowa nową atrakcję: …